Stresové testy americkej centrálnej banky Fed ukázali, že veľké americké banky majú na účtoch hromadu hotovosti. Tá sa teraz dostane akcionárom vo forme vyplácania dividend. Nezvolia banky radšej spätný výkup svojich akcií, aby zvýšili ich hodnotu?

Nie je veľký rozdiel v tom, či budú vyplácať dividendy alebo spätne vykupovať akcie. Ide tam len o daňový rozdiel. Cena ich akcií môže ísť ešte hore, keďže dopyt po nich sa zvýši.

Neprehliadnite

Top udalosti vo financiách: Akcie bánk sú pre investorov príťažlivejšie ako bitcoin

Bitcoin už stratil od svojho vrcholu v apríli polovicu hodnoty. Tento týždeň sa dokonca prepadol pod 30-tisíc dolárov. Je to varovanie pre investorov, alebo pravoverní nespanikária ani po tomto prepade?

Máte pravdu v tom, že pravoverných to nijako neovplyvní. Varovanie to je, ale nie pre investorov do bitcoinu, ale skôr pre krátkodobých špekulantov. Tí vidia, ako jednoducho sa dá prísť o polovicu hodnoty aktíva. Keď vylúčim tvíty Elona Muska, tak ten prepad nastal bez akéhokoľvek dôvodu a fundamentu. Ten fundament totiž za bitcoinom nie je.

To, čo predviedol E. Musk, je jednoznačná manipulácia s trhom. Ak by to urobil ktokoľvek iný, už by mal na krku SEC (americký regulátor finančného trhu – pozn. red.). To, že bitcoin najprv nakúpil a potom začal tvrdiť, že spotrebúva veľa energie, je pre mňa neuveriteľné. E. Musk ako vizionár to predtým nevedel?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa