Americká firma AMC Entertaiment sa naďalej "teší" pozornosti neskúsených online investorov. Potom čo, v stredu jej akcie posilnili skoro o 100 percent na 62 dolárov, sa o ne začali biť noví investori. V jeden moment cena vyskočila aj nad 70 dolárov. Obchodovanie s jej akciami na Wall Street dokonca dvakrát prerušili.

Do toho firma oznámila, že ide predať až 11,5 milióna svojich nových akcií, aby splatila dlhy a financovala expanziu, informoval Bloomberg. Spoločnosť prevádzujúca kinosály dokonca varuje investorov, aby nekupovali jej akcie, lebo môžu pri extrémnej volatilite prísť o peniaze. Analytici hovoria, že vydávanie nových akcií zrieďuje hodnotu tých starých a môže viesť k panike a výpredaju.

O volatilite akcií AMC sa investori presvedčili už vo štvrtok po otvorení trhov, keď ich hodnota spadla o 26 percent na 46 dolárov.

New AMC Theater Opens In Montclair
Neprehliadnite

Meme akcie sú späť. Sklamaní krypto investori sa opäť presúvajú do podhodnotených firiem

Bublina sa nafukuje

O bubline hovoria aj ďalšie čísla. Akcie AMC vzrástli od začiatku roka o tritisíc percent a jej trhová kapitalizácia sa už odhaduje na 31,3 miliardy eur. To ju vyšvihlo do prvej polovice hodnotných firiem v S&P indexe. AMC je pritom stratová firma, ktorej biznis model s kinosálami bol zdevastovaný koronakrízou a nie je vôbec isté či sa diváci budú hromadne do kín vracať.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa