Akcia spoločnosti Tesla v súčasnosti stojí približne 700 dolárov. Pre mnohých ľudí, ktorí investujú v malom, to môže byť pomerne vysoká suma, keďže do jednej firmy by naraz toľko neinvestovali. Tento problém sa dá vyriešiť kúpou takzvanej tokenizovanej akcie.

Tokenizácia jednu akciu rozdelí na menšie fragmenty a napríklad drobným investorom je k dispozícii aj menšia časť firmy ako celá akcia. Na nákup takýchto podielov stačí investorom aj menej ako desať dolárov.

Dogecoin
Neprehliadnite

Dogecoin je vtip, ktorý sa zmenil na miliardové aktívum

Obchodovanie s tokenizovanými akciami rozbehla aj kryptoburza Binance, no čelí regulačným problémom.

Nemeckí regulátori si posvietia na obchodovanie s takzvanými tokenizovanými akciami spoločnosti Tesla, ktoré sa obchodujú aj na kryptoburze Binance. Nemecký regulačný úrad BaFin upozornil, že k ponuke týchto špeciálnych akcií chýbajú potrebné prospekty s informáciami.

Chýbajú informácie

Regulačné úrady nemajú úplne jasno v tom, kam tokenizované akcie patria. BaFin v podstate hovorí o tom, že má podozrenie, že Binance sa rozhodla verejne ponúkať akcie, a s takouto ponukou sú spojené oznamovacie povinnosti, ktoré by mala burza splniť. BaFin je organizácia, ktorá kontroluje súlad takýchto oznámení s platnými zákonmi. Burza Binance však žiadne prospekty, týkajúce sa tokenizovaných akcií Tesly, nezverejnila. Túto službu začala burza poskytovať v apríli.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa