Neulogy je so startupmi úzko spätá dlhé roky. Dá sa povedať, že hrala kľúčovú úlohu pri rozbehu startupového ekosystému na Slovensku, pričom Startup Awards boli jeho jednotiacim prvkom. To, že zo súťaže odchádza jej zakladateľ, sa môže javiť ako prekvapenie. V skutočnosti má firma za sebou v uplynulých mesiacoch ešte výraznejšie posuny – začiatkom roka zmenila majiteľa i názov. A do budúcnosti hľadí s novými ambíciami.

Trinásta krajina

Novým väčšinovým majiteľom Neulogy sa vo februári stala estónska spoločnosť Civitta. Kúpila 51 percent akcií firmy od private equity skupiny Pro Partners. Zvyšní akcionári, zamestnanci Neulogy, vo vlastníckej štruktúre ostali. Tržby firmy v roku 2017 dosiahli 629-tisíc eur. Posledné roky sú na klesajúcej trajektórii, keď v roku 2011 ešte prekročili milión eur. Neulogy sa po prevzatí premenovala na Civitta Slovakia. V očakávaní rastu rozširuje svoj tím, k desiatke ľudí na začiatku roka už pridala dvoch nových konzultantov a ďalších dvoch hľadá.

Akcelerátor Uplift štartuje do tretieho kola, zatiaľ ním prešla dvadsiatka startupov

Civittu v roku 2010 založil Adam Vaina, ktorý predtým pôsobil ako partner nadnárodnej poradenskej firmy McKinsey. Jeho víziou je 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa