NBS chce upraviť svoje pravidlá tak, aby sprostredkovatelia a poradcovia mohli odbornú skúšku absolvovať elektronicky. Záujemcovia o absolvovanie skúšky by sa tak nemuseli osobne stretávať.

Organizovanie prezenčných odborných skúšok by podľa NBS viedlo k tomu, že by sa v čase vyhlásenia mimoriadnej situácie porušovalo nariadenie Úradu verejného zdravotníctva. Podľa platného opatrenia sa odborné skúšky vykonávajú osobne. Zároveň sa skúšky musia podľa platnej legislatívy vykonávať na mieste, ktoré určuje NBS.

962246422
Neprehliadnite

Lex korona: O odklad splátok úverov požiadali tisícky ľudí

 Práve to chce NBS zmeniť. „Návrh opatrenia má umožniť v čase vyhlásenia mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky vládou Slovenskej republiky v súvislosti s  ochorením Covid-19 vykonávanie odborných skúšok na poskytovanie finančného sprostredkovania dočasne aj dištančnou formou prostredníctvom audiovizuálnych prostriedkov komunikácie,“ uvádza sa v dôvodovej správe k návrhu opatrenia.

Odomykanie trhu

Zastavenie testovania v podstate znamená, že trh ostáva zamknutý pre tých záujemcov, ktorí by sa finančnými agentmi chceli stať. Záujemcovia o finančné sprostredkovanie totiž musia úspešne vykonať skúšku ešte pred začatím činnosti. Zároveň aj aktívni agenti musia skúšku v pravidelných intervaloch obnovovať.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa