Minister dvoch Ficových vlád musel aktuálne vysvetľovať kompromitujúce video z roku 2009, ktoré ho zachytáva vo veselom rozhovore s vtedajším generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom.

Obaja vysokí štátni predstavitelia sa na zázname rozprávajú o tom, ako môže J. Počiatek mediálne zvládnuť svoj kritizovaný postup v kauze Tipos vs. Lemikon a zároveň sa smejú na korupcii, ktorej sa mal dopustiť Ján Slota pri predaji emisných kvót.

Neprehliadnite

Počiatek nežije na Slovensku, zabýval sa v zahraničnej vile

Autenticitu nahrávky Ján Počiatek nepoprel a preveruje ju aj NAKA. Nie je vylúčené, že aktéri videa budú predvolaní na výsluch. Pre exministra Smeru to bude nepríjemný návrat do reality, ktorú opustil pred tromi rokmi. Odvtedy sa podľa vlastných slov venoval najmä „oddychovaniu a cestovaniu“.

Podľa zistení TRENDU sa Ján Počiatek zabýval vo Francúzsku, kde si v októbri 2018 založil aj realitnú firmu Paladin. Jej predmetom činnosti je skupovanie, spravovanie a prenájom nehnuteľností.

Podľa dostupných verejných údajov z francúzskych registrov má Paladin sídlo na rovnakej adrese v Cannes ako vila, v ktorej Ján Počiatek spolu s rodinou býva. Rovnakú adresu ako Počiatkov nový domov poskytli TRENDU tri ďalšie od seba nezávislé zdroje, ktoré vilu navštívili ako dodávatelia rôznych stavebných a interiérových prác.

Luxus za milióny

Paladin je realitná spoločnosť, pri ktorej francúzske verejné zdroje ako oficiálneho zástupcu uvádzajú J. Počiatka. Biznisová sekcia portálu Le Figaro píše, že partnerom spoločnosti je aj Ivana Válková, čo je dievčenské meno Počiatkovej manželky.

Adresa trvalého pobytu exministra je vo francúzskych registroch stále udávaná na Mišíkovej ulici v Bratislave, kde stojí vila Počiatkovcov.

Našli sme Počiatkovu vilu. Vo Francúzsku má biznis s realitami

Výhľad na azúrové more zo susedného ubytovacieho zariadenia Zdroj: Execstays.com

Realitka J. Počiatka nemá žiadnu webstránku a na internete sa nedajú nájsť žiadne nehnuteľnosti, ktoré by mala v ponuke. Preto je možné, že exminister robí realitný biznis sprostredkovane cez kontakty, ktoré si už vo Francúzsku vybudoval, respektíve aktivity ešte len rozbieha. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa