Softvérová spoločnosť MicroStrategy bude štyrom členom predstavenstva, ktorí nie sú zamestnancami, vyplácať odmeny za ich služby vo virtuálnej mene bitcoin a nie v dolároch. Firma patrí k najväčším investorom do bitcoinu. Tento krok znamená dôveru firmy v to, že táto mena dokáže uspokojivo uchovávať hodnotu.

Bitcoin
Neprehliadnite

Historický okamih pre kryptomeny sa blíži. Coinbase vstupuje na burzu, ide v stopách Spotify

Kritici virtuálnych mien upozorňujú okrem iného práve aj na to, že nie sú dobrým uchovávateľom hodnoty. Najznámejšia virtuálna mena skutočne má za sebou výrazné prepady ceny. V roku 2018 bitcoin klesol z hodnoty okolo dvadsaťtisíc dolárov na začiatku roka na decembrových približne 3 500 dolárov. Odvtedy sa ale virtuálne meny stávajú čoraz viac súčasťou hlavného ekonomického prúdu. To je jeden z dôvodov, prečo priaznivci virtuálnych mien veria, že bitcoin v súčasnosti uchováva hodnotu lepšie.

Konverzia v poslednom kroku

Spoločnosť MicroStrategy o zmene vyplácania členov svojho vedenia informovala Komisiu pre cenné papiere a burzu (SEC). „Schválenie bitcoinu ako formy odmeny predstavenstvo vyjadruje svoj postoj k schopnosti bitcoinu uchovávať hodnotu,“ uvádza spoločnosti v oznámení pre SEC.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa