Zdražovanie môže znamenať, že pre klienta danej banky môže byť výhodnejšie, ak sa poobzerá po lacnejšej ponuke. Predovšetkým menšie banky sa snažia často zaujať klientov nižšími poplatkami. Kto sa rozhodne zmeniť účet, nemal by brať do úvahy len samotný poplatok za vedenie účtu. Na ten sa totiž môžu nabaliť ďalšie poplatky.

Na prvý pohľad sú v cenách balíkov služieb v jednotlivých bankách výrazné rozdiely. Kým najdrahší základný balík stojí osem eur mesačne, tri banky núkajú účet zadarmo bez akýchkoľvek podmienok. Rozdiel je nielen v tom, koľko stojí balík služieb, ale aj v tom, čo jednotlivé balíky obsahujú. Navyše väčšina bánk núka možnosť získať účet zadarmo. Klientom odpustia poplatky, ak splnia podmienky.

Ide to aj zadarmo

Pri pohľade na tabuľku s cenami si najviac peňazí za vedenie účtu pýta UniCredit Bank. Jej U Konto stojí osem eur mesačne. V skutočnosti väčšina klientov má tento účet bez poplatkov. Banka totiž poplatok odpustí každému, komu na účet príde mesačne aspoň 400 eur. Tento účet sa tak dostáva do súboja s najlacnejšími internetovými bankami.

Aj tri najväčšie banky 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa