Investovať možno do 450 akcií, ktoré sa obchodujú na Wall Street. Netreba pritom kupovať celú akciu, je možné zaobstarať si iba jej časť. Minimálna výška investície dosahuje jeden dolár. Ideálna príležitosť vyskúšať si na vlastnej koži, ako funguje investovanie.

Keďže som v Revolute doteraz nemal účet, musím si ho najprv založiť. Vyberám si základný účet, ktorý je bez mesačných poplatkov a ponúka aj tri nákupy či predaje akcií mesačne.

Účet sa otvára cez aplikáciu v telefóne. Okrem zadania osobných údajov treba odfotografovať obe strany občianskeho preukazu a následne si urobiť selfie. O pár minút môžem účet používať. Prostredníctvom kreditnej karty si naň posielam desať eur, ktoré zo mňa majú urobiť investora.

Svet investovania sa skrýva pod záložkou „Tabuľa“. Vyberám, že chcem začať obchodovať a na displeji sa mi zobrazí zoznam akcií, do ktorých môžem investovať. Namiesto hĺbkovej analýzy vyberám srdcom akcie Ferrari. Po kliknutí na zvolenú akciu sa ukáže graf s vývojom ich hodnoty.

Kúpili sme Teslu aj Ferrari. Vyskúšali sme investovanie cez Revolut

Aby som mohol nakupovať, musím si najprv vytvoriť obchodnícky účet. Zobrazia sa podmienky používania, s ktorými musím súhlasiť. Ďalej je potrebné uzatvoriť zmluvu o aktivácii a súhlasiť s doručením zmlúv vo forme odkazov.

Následne musím kliknúť, že mám slovenskú národnosť a zaškrtnúť, že nie som občanom USA. V ďalšom kroku ma telefón vyzve na zadanie daňového identifikačného čísla - DIČ.

Kým doteraz so mnou aplikácia komunikovala po slovensky, zrazu prechádza do angličtiny. Vyberám, že som zamestnanec a v ďalšom okienku zvolím, že pracujem ako novinár. Telefón sa ďalej pýta, či som zamestnaný alebo nejakým spôsobom zainteresovaný na burze či u obchodníka s cennými papiermi. Volím nie.

Kúpili sme Teslu aj Ferrari. Vyskúšali sme investovanie cez Revolut

Zrazu prechádza na chúlostivú tému. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa