Wall Street ohodnotila kryptoburzu Coinbase na 86 miliárd dolárov. Obchodovanie sa začalo na hodnote 381 dolárov za akciu. Počas dňa sa však hodnota akcií dostala až na 430 dolárov za akciu. Firma mala prechodne hodnotu na úrovni okolo 100 miliárd dolárov.

Miliardový biznis

Napokon bola hodnota akcií Coinbase na konci dňa na úrovni 328,28 dolárov. Kryptoburza Coinbase by tak mala na trhu hodnotu 86 miliárd dolárov, keby sa na trhu uplatnili aj niektoré akcie, ktoré sa na trh nedostali. Trhová kapitalizácia spoločnosti sa počas prvého dňa dostala na 65,4 miliardy dolárov.

Bitcoin
Neprehliadnite

MicroStrategy bude vyplácať svojich riaditeľov v bitcoinoch. Kryptomena je na novom maxime

Tento výsledok sa vo všeobecnosti považuje za úspech. Referenčná cena akcií, ktorá sa vypočítava na základe trhových nálad pred obchodovaním, bola na úrovni 250 dolárov za akciu. Tento odhad sa vo všeobecnosti považuje za konzervatívny a je o 27 percent nižšií ako cena, ktorú vygenerovalo súkromné obchodovanie s týmito akciami. Ich cena počas súkromného obchodovania tesne pred vstupom na burzu bola 343,58 dolárov za kus.

Až 21 percent akcií spoločnosti vlastní spoluzakladateľ kryptoburzy Brian Armstrong. Jeho podiel má hodnotu 13 miliárd dolárov. Spoločnosť Coinbase sa zaradila medzi 150 najhodnotnejších firiem, ktoré sú obchodovateľné na americkom trhu.

B. Amrstrong označil vstup na burzu za „míľnik“. Vo svojom stanovisku k prvému dňu na akciovom trhu v New Yorku upozornil, že k tomuto kroku firme pomohlo viacero ľudí. Spomenul aj Satoshiho Nakamotu, teda entitu, ktorá stojí za vznikom virtuálnej meny bitcoin. Na jeho peňaženkách je milión bitcoinov, no žiadne pohyby na nich nie sú.

Virtuálne meny môžu ďalej rásť

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa