Investorská legenda Michael Burry opäť prognózuje, že aj zdanlivé riešenie súčasnej krízy neskončí inak, ako to predpovedal krátko pred veľkou finančnou krízou v roku 2008. Svoj postoj neváha dať nahlas najavo.

Ikonický investor patril medzi niekoľko nesúhlasných hlasov s núdzovým plánom, ktorý 12. marca predstavili americké ministerstvo financií, Federálny rezervný systém a Federálna korporácia pre poistenie vkladov (FDIC) s cieľom zabrániť nákaze z kolapsu Silicon Valley Bank a upokojiť globálne trhy.

Zakladateľ spoločnosti Scion Asset Management už niekoľko mesiacov prorokuje krach na burze. V posledných dňoch - tesne pred jej úpadkom, prirovnal banku Silicon Valley k potupenej maklérskej spoločnosti Enron, ktorá sa zrútila v roku 2001 po škandále s účtovnými praktikami.

väznica
Neprehliadnite

M. Burry šokuje Wall Street. Zlikvidoval celé svoje akciové portfólio. Verí len jednej firme

Následne predpovedal, že padne ďalšia veľká banka, a označil ju za WorldCom, druhého najväčšieho telekomunikačného operátora v Spojených štátoch, ktorý sa priznal, že v roku 2002 umelo nafúkol svoje zisky približne o 3,8 miliardy dolárov.

Krach Enronu a o niekoľko mesiacov neskôr aj WorldComu otriasol svetovými financiami. Pre koho je terajšia Burryho predpoveď určená?

Záchranné lano

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa