Elon Musk bol 8. mája hostiteľom komediálnej show Saturday Late Nigth. Poznamenal, že je prvým hostiteľom s Aspergerovým syndrómom a v podstate uznal, že je nie je úplne normálny. „Znovu som objavil elektrické autá, posielam ľudí na Mars vo vesmírnej rakete, skutočne odo mňa očakávate, že budem pokojný normálny chlapík,“ položil E. Musk rečnícku otázku v rámci svojho monológu na začiatku show.

Kontroverzný účet E. Muska

Posťažoval si na to, že ho konfrontujú s užívaním drog, keďže si v podcaste Joa Rogana zapálil „joint“. Zároveň uznal, že nie všetky jeho príspevky na sociálnej sieti Twitter sa môžu stretnúť s pochopením. Za všetky spomenul ten, v ktorom o dátume svojho narodenia hovorí ako o „69. dni po 20. apríli“. Práve 20. apríl sa považuje za neformálny svetový deň marihuany.

bitcoin
Neprehliadnite

Prerábajú na bitcoine. Oslabenie kryptomien znamená pre mnohých investorov stratu

V ďalšom „tweete“ z novembra minulého roku napísal, že „420 je desaťkrát lepšie ako 42“. Tento tweet, hoci vyzerá na prvý pohľad infantilne, vyvolal okamžite špekulácie o tom, čo chcel vlastne povedať. Jednou interpretáciou bolo, že ide o glosu na ceny akcií, keďže v tom čase stála jedna akcia Tesly zhruba 420 dolárov, kým cena akcií konkurenčnej spoločnosti Neo mala v tom čase hodnotu zhruba 42 dolárov. Viac uletená interpretácia sa odvolala na knihu Stopárov sprievodca galaxiou od Douglasa Adamsa, v ktorej sa číslo 42 považuje za odpoveď na otázku života, vesmíru a všetkého. Niektorí ľudia v jeho tweete videli to, že 420, čo môže byť symbol pre dátum 20. apríla, je desaťkrát lepší ako 42 z knihy Douglasa Adamsa.

Na Jeho účte sa ale objavujú aj skutočne zvláštne príspevky. E. Musk napríklad v júli 2020 svetu oznámil, že „pronouns suck“ a vyhlásil tak osobnú vojnu zámenám. Napriek tomu sa jeho účet na sociálnej sieti Twitter sa stal trendsetterom na trhu s kryptomenami.

Hýbe trhom

Samotný zakladateľ Tesly pomocou svojich príspevkov posiela investorom zmiešané signály. Tie hýbu trhom oboma smermi. Jednoducho je to tak, že E. Musk hovorí a trhy počúvajú.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa