Minulý týždeň akcie technologických firiem akoby strácali dych po úspešnom prvom štvrťroku s dobrými hospodárskymi výsledkami. Súvisí to s májovou výpredajovou sezónou alebo je za tým niečo iné?

Sezónnosť stále platí, i keď v minulom roku sa dial presný opak. Boli sme svedkami takmer celoročnej rely od prepadov v marci. Myslím si, že práve prebieha určitá forma odlevu kapitálu zo segmentov, ktorým koronakríza pomáhala. Ťažili z toho, že ľudia boli doma a utiekali sa do online sveta. To sú práve technologické sektory. Kapitál prúdi teraz do sektorov, ktoré boli koronou postihnuté najviac.

Prečo sa to deje práve teraz?

Za jeden investovaný dolár kúpite lepšiu rentabilitu vo firmách, ktoré boli doteraz podhodnotené a dostali na „frak“, keď korona prepukla.

KK26 Washington - Americký prezident Joe Biden podpisuje výnos o
Neprehliadnite

Kto chce zarobiť, nech kúpi americké akcie. Američania sa neboja inflácie a raketovo rastú

To znamená, že doteraz boli technologické firmy nadhodnotené?

Z historického pohľadu to vyzerá, že áno, ale nechcel by som bagatelizovať celý technologický sektor. To ale neznamená, že teraz musia ich valuácie rapídne klesnúť a nebude sa im niekoľko rokov vôbec dariť. Ich hodnoty nie sú vyslovene ustrelené, ako sa to dialo na prelome tisícročí pri dot-com bubline. Ale z pohľadu multiplikátorov sú vyššie, ako sme boli pri nich zvyknutí po ostatné roky.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa