Slováci pravidelne neinvestujú vysoké sumy. V podstate len desiatky eur a aj keď výška pravidelnej investície sa s pribúdajúcim vekom zvyšuje, nárast nie je veľmi významný. Finančný majetok teda slovenskí investori budujú pomaly. „V prípade, že sa rozhodnú investovať pravidelne, vkladajú Slováci v strednom a staršom veku priemerne sedemdesiat až osemdesiat eur mesačne, mladí do 35 rokov približne štyridsať eur za mesiac. Vyplýva to z údajov spoločnosti Universal maklérsky dom. Ide o sumy, ktoré sú ochotní Slováci posielať do podielových fondov.

MOM
Neprehliadnite

Odmietanie očkovania spomalí rast slovenskej ekonomiky

Ľudia, ktorí sa rozhodnú investovať jednorazovo sa v priemere rozhodnú pre sumu vo výške päťtisíc eur, ak ide o klienta, ktorý má menej ako 35 rokov, priemerná výška jeho investície klesá na tisíc eur.

Čas sú peniaze

Kľúčová je  pri investovaní pravidelnosť. Pri dostatočne dlhom investičnom horizonte stačí investovať aj relatívne malé sumy. „Stačí im investovať aj nižšiu pravidelnú sumu počas doby tridsať až štyridsať rokov oproti takému investorovi, ktorému zostáva do dôchodku napríklad desať rokov,“ vysvetľuje Marek Sokol, odborný garant spoločnosti Universal maklérsky dom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa