Skupina Helske, ktorá má už od vlaňajška problémy splácať svoje záväzky z dlhopisov, má problémy aj s vyplácaním miezd svojim zamestnancom. Podľa dvoch zdrojov TRENDu z vnútra firmy mzdy meškajú v Česku aj v Nemecku, kde spoločnosť prevádzkuje denné stacionáre pre dôchodcov. V Česku majú mzdy meškať od dvoch do štyroch mesiacov.

V Nemecku problémy s výplatami naznačujú aj diskusie na tamojších online zamestnaneckých fórach ako napríklad Kununu.de. Na Helske People Care, dcéru Helske Group, sa sťažujú zamestnanci, že im nevyplatila mzdy a spomínajú aj možné vyhlásenie insolvencie.

Na snímke sídlo spoločnosti Helske a jej dcérskych firiem na Kukuričnej ulici 1 v Bratislave.
Neprehliadnite

Na obzore sa črtá nová Arca s názvom Helske. Je menšia, ale investori by mali spozornieť

Helske problémy s meškajúcimi mzdami priznáva, ale jej hovorca Rudolf Karafiát tvrdí, že už zháňa financie na ich uhradenie. Nálada vo firme je však napätá. Náš zdroj tvrdí, že manažment sa bojí, že sa im celý biznis zosype a potrebuje získať čas na hľadanie strategického investora.

Český investor: špecialista na dlhy

Zdá sa, že po viacerých fámach a pokusoch o hľadanie investora, ktorý mal byť zo západnej Európy, arabských krajín či z Balkánu, siahli manažéri firmy po našich západných susedoch.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa