Keď Arca Capital na jar 2020 predávala svoje lákavé zmenky so šesťpercentným úrokom, už musela vedieť, že je vo finančných ťažkostiach. Podobne postupovala aj spoločnosť Helske Group z Levoče. Tá ešte v lete tohto roku predávala zmenky s výnosom sedem percent a s bonusom podielov na odkúpených či postavených senior rezortoch v Nemecku.

Peniaze síce od investorov vybrala, ale žiadne domovy dôchodcov neodkúpila a financie doteraz investorom nevrátila. Podľa informácii TRENDu z veriteľského prostredia ide o niekoľko desiatok tisíc eur od viacerých investorov zo Slovenska.

Investičný príbeh

TRENDu sa ozval jeden investor, ktorý sa nechal zlákať svojim investičným poradcom v júli tohto roka na ďalšiu investíciu do firmy Helske, tentoraz na nákup zmenky a lákavým výnosom sedem percent na tri roky.

„Vlani na jeseň som nakúpil ich dlhopisy a keďže som chcel zhodnotiť svoje voľné peniaze a poraziť infláciu, dal som sa zlákať na novú investičnú príležitosť do zmenky s možnosťou podielu na budovách pre dôchodcov v Nemecku,“ vysvetľuje sklamaný investor, ktorý nechce byť menovaný.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa