Upratať, vyhodiť z databáz štátu, čo tam zavadzia a nastoliť poriadok v systéme. Takéto zámery má pred sebou rezort spravodlivosti pod vedením Márie Kolíkovej už dva roky. Teda nie v nejakom predvianočnom zhone, ale celoročne.

Sociálna poisťovňa upozorňuje, že tisíce ľudí prichádzajú o peniaze, pretože nepožiadali o novú dávku.
Neprehliadnite

Pandémia sa pre štát skončila. Státisíce rodín dostali hanebný darček, niektoré dávky im berú

Darí sa mu to so striedavým úspechom – raz lepšie, raz horšie. Prvotný proces tzv. čistenia obchodného registra (OR) sa začal v nadväznosti na zmeny, ktoré priniesla novela Obchodného zákonníka od 1. októbra 2020.

Na snímke zľava minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak (Sme rodina) a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO) počas tlačovej konferencie ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR na tému Pomoc pre zavreté prevádzky 12. decembra 2021 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Prvá pomoc štátu zmutovala ako omikron. Nebude fungovať tak, ako tvrdila vláda, všetko je inak

Najnovšie pred pár dňami vzbudil rozruch výmaz z OR viac ako 12 170 osôb, ktoré pozabudli previesť menovitú hodnotu vkladov či základného imania zo slovenskej koruny na euro, alebo neuložili do Zbierky listín zoznam majetku či účtovnú závierku.

Igor Matovič, minister financií
Neprehliadnite

„Dobu kešu“ mnohí využijú ešte pár dní. Neobmedzené platby hotovosťou môžu nabrať na sile

Reálne boli mnohé „živé“ a bez problémov dovtedy fungovali. Tým prvým štát predsa len umožní podať návrh na obnovenie zápisu v OR, a to cez novelu Obchodného zákonníka. Tým však Kolíkovej upratovanie nekončí. Vie, že si bude musieť pozametať aj pred „vlastným“ prahom. TREND zisťoval, čo sa vlastne chystá.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa