Súčasná situácia pandémie, ktorú spôsobil nový koronavírus, zasahuje všetky odvetvia biznisu. Výnimkou nie sú ani poisťovne, ktoré v týchto dňoch riešia s klientmi hlavne cestovné a životné poistenie. Koronavírus je síce stále vo svojich začiatkoch, no poisťovne už počítajú aj s ekonomickými stratami.

Keďže sa vývoj pandémie mení zo dňa na deň, zatiaľ sa pracuje len s predbežnými scenármi dopadov. „Máme predbežné odhady a prepočty, výsledok bude závisieť od toho, ako sa bude situácia ďalej vyvíjať, preto ich v tejto chvíli nebudeme zverejňovať,“ uviedla hovorkyňa poisťovne Uniqa Beata Lipšicová.

Už v minulom roku sa poisťovniam nedarilo udržať zisky na predchádzajúcej úrovni. Aj keď ešte poisťovne nezverejnili výsledky hospodárenia za celý rok 2019, v prvých deviatich mesiacoch im v porovnaní s predchádzajúcom rokom padol čistý zisk o 47,4 percenta na 63,2 milióna eur.

Cestovné poistenie sa predlžuje

Slovenské poisťovne zatiaľ zareagovali na šíriaci sa koronavírus prevažne preventívne. Jedným z prvých krokov bolo automatické predĺženie cestovného poistenia pre klientov, ktorí kvôli zatváraniu hraníc uviazli v zahraničí a nevrátia sa na Slovensko v plánovanom termíne.

Ľudia musia rátať s tým, že

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa