Optimistickí a sebavedomí investori zvyknú okrem iných investičných floskúl, používať aj jednu o hotovosti. Tá znie „cash is the trash.“ Túto frázu „hotovosť je odpad" vytvorili investori a finanční experti, aby vyjadrili myšlienku, že držanie príliš veľkej hotovosti môže byť zlou investičnou stratégiou.

Spočíva v tom, že hotovosť je síce bezpečná a ľahko dostupná, ale zvyčajne ponúka veľmi nízke výnosy vo forme úrokov. Kúpnu silu hotovosti môže časom znižovať aj inflácia.

Na druhej strane investovanie do aktív, ako sú akcie, dlhopisy alebo nehnuteľnosti, v minulosti prinášalo dlhodobo vyššie výnosy. Niektorí investori preto tvrdia, že je lepšie investovať svoje peniaze do takýchto aktív, než ich držať v hotovosti, ktorá neprináša výrazný výnos.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Verdence Capital Advisors Leo Kelly povzbudzuje ľudí, že je v poriadku držať hotovosť. „Nie je to len olovené závažie na členku, ktoré vás zaťažuje," hovorí . „Môžete získať pekný výnos. Ak bude na na trhoch veľká volatilita, tak sa vyskytne veľa príležitostí, ako túto hotovosť využiť na atraktívnych úrovniach," dodáva.

Inšpiráciu, ako pristúpiť k tvorbe hotovostnej rezervy bežnému investorovi poskytne aj legendárny investor Warren Buffett. TREND pripravil zoznam Buffetovych investícií, ktoré jeho fondu prinášajú stabilné príjmy vo forme dividend a sú dostupné pre každého investora.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa