Bankový sektor bude čoraz viac tlačiť na digitalizáciu služieb. To však môže byť v budúcnosti pre finančné inštitúcie problém. Prieskum spoločnosti KPMG ukázal, že samotní bankoví manažéri sa obávajú, že na pracovnom trhu nebude dostatok odborníkov. „Banky budú čeliť nedostatku šikovných ľudí s digitálnymi, technickými a technicko-finančnými zručnosťami, keďže sa o nich delia s technologickými firmami či ďalšími odvetviami, aj preto plánujú zvýšiť výdavky na takýchto zamestnancov,“ upozorňuje spoločnosť KPMG.

KK25 San Salvador - Nápis
Neprehliadnite

Na trhu s kryptomenami nastala zima. Virtuálne meny doplácajú na krízy a vlastné problémy

Hlavne digitálne

Bankový sektor je v zvláštnej situácii. Inštitúcie po celom svete sa v podstate zhodujú na tom, že bankové služby musia byť „digital first“, čo znamená, že kľúčové investície v bankovom sektore budú smerovať práve do digitalizácie služieb.

Rovnaký prieskum spoločnosti KPMG ukázal, že popri digitálnej transformácii budú finančné inštitúcie tlačiť aj na znižovanie nákladov. Prieskum ukázal, že pre 61 percent bankových manažérov je škrtanie nákladov strategickou prioritou. Kombinácia oboch trendov okrem iného znamená, že posilnenie digitálnej prítomnosti bánk sa prejaví v oslabovaní fyzickej prítomnosti bankárov, čo sa prejavuje už aj na slovenskom trhu. Napriek tomu, že veľké banky patria k najvýznamnejším zamestnávateľom, bankový sektor celkovo zamestnáva čoraz menej ľudí.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa