Slovensko nemá pravicovú vládu. Krajinu vedie od reality odtrhnutý obyčajný človek Igor Matovič. Ani vlády Smeru nemali odvahu tak bohapusto ignorovať pravidlá trhovej ekonomiky. Ľavičiari síce zaviedli v školách obedy zadarmo aj pre deti bohatých rodičov. No platiť im za ochotu najesť sa bezplatne, našťastie, nikoho nenapadlo.

Bezplatnú možnosť dať sa očkovať majú všetci ľudia obávajúci sa covidu-19. V realite sa ju rozhodol využiť približne každý druhý Slovák. Výsledkom nízkeho záujmu sú zbytočné úmrtia, kolabujúce nemocnice a lockdown.

Vláda sa v ťažkej situácií rozhodla udrieť na ľudí odmietajúcich vakcináciu. Trestom za nezodpovedné správanie bude poukaz vo výške 500 eur. Našťastie sa zvezú aj rozumne sa správajúci ľudia. Spomínanú sumu majú získať všetci dôchodcovia zaočkovaní do polovice decembra.

Protest proti očkovaniu a zotročovaniu Slovenska. Zhromaždenie na Námestí slobody v Bratislave organizované iniciatívou Slovensko si nedáme.
Neprehliadnite

Bude to drahé, pandémiu to nezastaví. Antivaxeri vidia v peniazoch za očkovanie dielo Satana

Nezodpovedné správanie bude štedro odmenené. Základná trhová motivácia správať sa zodpovedne rozbitá v priamom prenose. Čo príde nabudúce? I. Matovič odmení ľudí neplatiacich dane, firmy zamestnávajúce načierno, alebo rovno začne platiť za ničnerobenie?

Najnovší uletený nápad obhajuje minister financií výzvou na ponuku lepších riešení. Autor textu jedno ponúka. Otvorene a bez emócií nezaočkovaným ľuďom povedať: „Máme demokraciu. Rešpektujeme vašu slobodnú vôľu. Nikto vás nebude nútiť očkovať. Len potom prosím neste za svoje rozhodnutie aj následky. Akceptuje prosím, že v prípade ochorenia na covid-19 nebudete mať nárok na hospitalizáciu v nemocnici a žiaľ umriete doma.“ Výnimku dostanú len ľudia, ktorým lekár neodporučí očkovanie zo zdravotných dôvodov.

Na prvé počutie sa to môže zdať tvrdé. Lenže dnes kvôli odkladaniu operácií umierajú onkologickí pacienti. Nepriamo odsúdení na smrť boli ľuďmi odmietajúcimi očkovanie. Minister financií zas všetkých Slovákov odsúdil na vyššie dane. Peniaze totiž nerastú na strome. Štát ich získava zdaňovaním plodov cudzej práce.

Ak má vši len jedno dieťa v triede, učiteľ sa skontaktuje s rodičom, je na ňom, aby sa o svoje dieťa postaral.
Neprehliadnite

Máloktorý štát ošklbe zamestnancov tak ako Slovensko. Najhoršie sú na tom slobodné matky

Preto rozhadzovanie peňazí vždy skončí rovnako. Prudkým zvýšením daní pre prosperujúce firmy a ich zamestnancov. Toto bude povestná bodka za šafárením I. Matoviča. Prvou ochutnávkou trpkých plodov práce ministra financií sú vyššie dane pre živnostníkov, milionárov a banky.

Časom budú nasledovať ďalší. Jedinou otázkou je, kedy. Pri troche zdravého rozumu už na budúci rok. Realita je totiž taká, že čím skôr krajina začne splácať obrovský verejný dlh, tým menej to bude bolieť jej obyvateľov.

Lenže racionálny prístup nie je práve silnou stránkou súčasnej koalície. Stopku nezodpovednému míňaniu budú musieť pravdepodobne vystaviť finančné trhy. Naposledy tak spravili pred viac ako desiatimi rokmi pri Grécku a Maďarsku. Pre miestnych obyvateľov to znamenalo prudké zníženie životnej úrovne a podobne čierna budúcnosť hrozí aj Slovensku.

Kúrenie plynom zdražie o desiatky až stovky eur