Ani jedna sliepka na dvore Európanov nezostane bez evidencie. Podľa právneho predpisu Európskej komisie majú mať v budúcnosti chovatelia povinnosť zaregistrovať na úrade všetky svoje zvieratá.

A malé štáty predsa nebudú len tak rozhodovať o budúcnosti Únie, to patrí len do rúk jej veľkým hráčom. Ak chceme, aby nás vo svete súperiacich veľmocí bolo aj naďalej počuť, jednoducho si nemôžeme ďalej dovoliť národné vetá, uviedol v polovici júla pre agentúru Reters nemecký kancelár Olaf Scholz.

Blaha Petr, Duslo, Sala
Neprehliadnite

Výroba hnojív v Európe sa rúca. Nevyrábame, tvrdí šéf Dusla. Ale bez hnojív nebudú potraviny

Hotovosť v peňaženkách by mohlo už o dva roky nahradiť digitálne euro, na jeho prototype už pracuje Európska centrála banka. Skupina českých senátorov sa preto aktuálne usiluje o zakotvenie práva platiť v hotovosti do českej ústavy.

To je len pár vybraných noviniek, ktoré chystá v najbližších mesiacoch Európska únia. Zmeny sa dotýkajú priamo aj Slovákov, či už ide o zdieľanie spoločných zdravotných údajov, spoločnú ochranu pôdy, spoločné európske nákupy energií či investícií do obrany alebo jednotný návrh politiky legálnej migrácie v EÚ.

TREND sa pozrel na vybrané najdôležitejšie európske novinky z pohľadu legislatívy i praxe nižšie v prehľadnej fotostory: