Ľudia si zaslúžia istoty. Nebojte sa, dobre bude! Populistické heslá od dvoch rôznych autorov. Prvou vetou lámal srdia voličov Robert Fico. Druhou žal úspech Igor Matovič. Obidvaja politici víťazili vo voľbách sľubmi o lepšom živote. Lenže, máločo je v živote ťažšie, ako prejsť od slov k činom.

Veľké porovnanie životnej úrovne predstavil Český štatistický úrad. Výsledok? Len v troch štátoch Európskej únie sa majú obyvatelia horšie ako na Slovensku. Po zohľadnení kúpnej sily zarobených peňazí sa o niečo lepšie majú dokonca aj obyvatelia Rumunska. Smutný výsledok premárnenej dekády bez reforiem.

Protivládny protest pred parlamentom a Úradom vlády SR. Na fotkę je Robert Fico.
Neprehliadnite

Rumuni si za svoje mzdy kúpia viac ako Slováci. Smutný výsledok dekády bez reforiem

Väčšina voličov odmieta neistotu spôsobenú s príchodom vážnych zmien. Preto sa do reforiem púšťajú len odvážni politici. Ochotní riskovať neúspech a stratu popularity. Slovenská ľavica je zoskupenie politikov hrajúcich na istoty. Smer počas svojej éry nepredstavil žiadnu reformu. Výsledkom je najdlhšie udržanie sa pri moci v ére samostatného Slovenska. Zároveň na európske pomery dosť veľká chudoba.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa