Hillary je IN

Ak by sa Hillary Clinton stala prvou americkou prezidentkou, mohla by si rovno zaknihovať ďalšie prvenstvo. Bola by prvá hlava bieleho domu, ktorá svoju kandidatúru ohlásila na internete. V bravúrne spracovanom videoklipe sa prihovára Američanom s témami ako Irak, obchodný deficit alebo George Bush. A s kampaňou na internete bude pokračovať živými videokonferenciami s kýmkoľvek, kto sa pripojí. V súboji o víťazstvo v primárkach bude s Hillary súperiť Barack Obama, ktorý sa takisto predstavuje videoklipom. Malé víťazstvo zatiaľ patrí Obamovi, ktorého technické prevedenie webovej prezentácie hodnotia bloggeri ako prepracovanejšie.

www.hillaryclinton.com/video/


Reportér The Economist o Slovensku

Naposledy bol na Slovensku týždeň pred nežnou revolúciou, aby reportoval súdny proces komunistického režimu s disidentami. A po 17 rokoch tu bol zase. "V tých dňoch bola Bratislava izolované, desivé miesto. Teraz je v centre Európy - napriek novej slovenskej vláde," hodnotí stredoeurópsky korešpondent náš svet vtedy a dnes. V 1989 napísal, že "pravdepodobnosť, že niekto z obžalovaných (disidendov) raz bude môcť svoje arguemtny predniesť vrchnosti za rokovacím stolom, je veľmi malá". To ešte nevedel, že o týždeň bude všetko inak. A to bol iba začiatok. Dnes už je Bratislava vychýrenou destináciou britských mladíkov, ktorí v starom meste nasávajú pre nich lacný alkohol a britská stredná vrstva rozjíma nad úžasnými možnosťami špekulácií na našom realitnom trhu.

www.economist.com/displaystory.cfm


Farebné bubliny

Technologické vynálezy nemusia nevyhnutne meniť svet. Niekedy stačí, že sú vtipné. Skvelá stránka springvise.com objavila autorov vynálezu, ktorý poteší v prvom rade decká, ale nepochybne spraví radosť aj obchodníkom. Ide o bublifuk, z ktorého sa vznášajú farebné bubliny. Chemik Tim Kehoe strávil nad kuchynským drezom 10 rokov, kým dosiahol farebné bubliny, ktoré po prasknutí nezanechávali farbné stopy a neboli toxické.

www.zubbles.com/gallery/zubblesPhotos.asp


Ako Google hľadá talenty

Držíte v niečom svetový rekord? Zarobili ste peniaze na caterignu alebo venčení psov? Pracujete radšej v tíme alebo samostatne? Správne odpovede na tieto a ďalšie otázky vám zabezpečia prácu v Google. Zaujímavý článok o hľadaní talentov v typickom štýle Google napísal The New York Times. Odpovede z dotazníka vyhodnocuje matematický algoritmus, ktorý napovie, ako sa človek hodí do chaotického ale výkonného firemného prostredia Mimochodom, v jobliste Google stále figuruje jedna pozícia pre Slovensko.

www.nytimes.com/2007/01/03/technology/03google.html


Najdrahšia molekula kávy

Konečne niekto docenil význam kávy. Koľko dobrých výtvorov by bez nej vôbec nevzniklo, o koľko kníh by sa prečítalo menej? Klenotník, ktorý určite rád pracuje v noci, vyrobil na jej počesť strieborný náhrdelník s príveskom v tvare molekuly kofeínu.

Náramok stojí 85 dolárov, dodáva sa v reycklovateľnom obale, ktorý obsahuje aj príbalovú informáciu o skvelých účinkoch kávy. Za 40 dolárov sú k dispozícii aj náušnice.

www.madewithmolecules.com/caffeinenecklace.html


Ste skutočný libertarián?

Ak sa cítite byť liberálom alebo dokonca libertariánom, tento test preverí rýdzosť vašich postojov. Obzvlášť ťažké sú otázky v tretej časti, napríklad: majú sa zrušiť VŠETKY dane?, má sa zrušiť štát?. Nezabúdajte: správna odpoveď je áno. A príliš často sa nemýľte, zvlášť, ak sedíte vo vláde alebo parlamente.

www.bcaplan.com/cgi-bin/purity.cgi