Firmy už začínajú vo veľkom obvolávať školy s ponukami vlajok či nahrávok hymny. Školy začínajú seriózne rozmýšľať, že treba vyčleniť peniaze v rozpočte a do apríla sa pripraviť na vlastenecký zákon a povinnosť vyvesiť v triede vlajku, štátny znak a tú časť ústavy, čo vyvyšuje Slovákov nad ostatné národnosti v štáte.

A do toho sa stalo presne to, čo sa dalo čakať. Predseda republiky Robert Fico sa opäť zľakol ulice. Podobne, ako keď kvôli odparkovaným kamionistom menil daňový systém. Teraz stačilo, aby pár stovák študentov získalo dostatočný mediálny priestor. Aby som nebol pochopený zle, študentom tlieskam. Ale je mi smiešne, aký je najvyšší ustráchaný.

Menej smiešne mi je, že dotyčný pán si neuvedomuje, aký chaos vnáša do spoločnosti. Požiadal prezidenta, aby zákon vrátil a zdôvodnil to tým, že by rád posunul jeho účinnosť. Načo bolo toto dobré? Nemohol chlapsky priznať chybu a povedať, že to odvoláva? Musí vyvolávať zmätky, že či to teda bude platiť, alebo nebude, alebo áno ale neskôr? Veď je predsa jasné, že vôbec nejde o účinnosť. Ináč by pri pôvodnom hlasovaní o tom vlasteneckom blude nehlasoval klub Smeru ako jeden muž za.

Prorokujem, že v najbližších týždňoch sa stane toto: Prezident akože uzná argumentáciu, že termín účinnosti nie je najlepší a zákon vráti, pričom nezabudne vyhlásiť, že v princípe sa však s podporou vlastenectva stotožňuje.

Poslanci Smeru pri opakovanom hlasovaní urobia to, čo urobili poslanci SDKÚ pri prvom hlasovaní – nezahlasujú, alebo sa ani nezaprezentujú. Možno sa niektorí zdržia. Zákon neprejde.

Predseda vlády vyhlási, že ho to mrzí, on chcel len zmeniť termíny, ale jeho poslanci majú slobodnú vôľu (ha ha) a tak sa nedá nič robiť. Slota pukne od jedu. Belousovová sa rozleje na kolomaž.

A chudáci riaditelia škôl, ktorí sa poponáhľali s výdavkami na nezmyselnú novú výbavu tried, použijú vlajky aspoň ako závesy, lebo v lete je deťom hic a nieto peňazí na žalúzie.

A tak si tu žijeme.