Nadchádzajúce voľby musia mať tri hlavné ciele:

1. Definitívny koniec Smeru-SD ako organizovanej zločineckej skupiny.

2. Obmedzenie rastu extrémistov. Ich zväčšovanie môže len a len ohroziť budúcu nápravu politického systému, nie jej pomôcť. Ľudia to pochopili pri voľbách v banskobystrickej župe, je šanca, že to pochopia aj na celoslovenskej úrovni.

3. Začiatok konca strán jedného muža. Kvôli tomuto nastaveniu tu máme strany na jedno použitie, strany bez budúcnosti. S jedným mužom vznikajú a s ním aj zanikajú.

Náklady – peňažné, politické a spoločenské sú nedozierne. Motáme sa v kruhu riadenia štátu kočnerovskou mafiou, lebo namiesto normálnych strán vznikajú oligarchické projektíky ako rôzne náhrady Smeru. Tieto sú zásobené miliónmi, z ktorých si časť hlasov kúpia nákladnou kampaňou. V súčasnosti sa tak ukazujú hlavne druckerovci a harabínovci.

Podobne to môže byť aj v projektoch „opozície“, ktoré rozhadzujú milióny.

Aby sa politický systém stabilizoval a produkoval hodnoty pre ľudí, nie pre hŕstku oligarchov, je treba vytvoriť systém 3-4 strán, hlavne:

- Demokratická strana - občianska demokracia so silným akcentom na protestantskú morálku. Našťastie na Slovensku Demokratická strana znova ožíva po dlhodobej histórii od roku 1944.
- Kresťanská demokracia
- Sociálna demokracia – nevychádzajúca z tradície komunizmu a mafiánskych 90-tych rokov, ako Smer-SD.

Takéto strany musia mať riadne členské základne, regionálne štruktúry, rozdelené kompetencie a striedanie lídrov – ako protiklad stranám jedného muža.

Keď toto dosiahneme, Slovensko sa výrazne pohne ďalej a bude vedieť svoje bohatstvo využiť na prospech svojich obyvateľov, nie len zopár mafiánov a oligarchov.

Perspektívne je treba zmeniť volebný systém na podobný, ako je v Nemecku – časť poslancov sa volí v jednotlivých okrskoch a časť z celého Nemecka.

Poďme na to, aby voľby 29. februára mali naozaj zmysel a slušnosť zvíťazila!