Softvérová skupina TeamViewer uviedla, že do konca roku 2019 plánuje primárny úpis akcií (tzv. IPO) na frankfurtskej burze cenných papierov. Išlo by o vôbec jednu z najväčších počiatočných verejných ponúk, ktorú nemecký technologický sektor zažil za posledné roky.

Očakáva sa, že spoločnosť získa prostredníctvom úpisu 4 až 5 miliárd eur, a že private equity skupina Permira, ktorá kúpila TeamViewer pred piatimi rokmi za 870 miliónov eur, predá 30-40 percent svojho podielu.

Plánovaný úpis predstavuje zriedkavý príklad nemeckého technologického IPO, ktoré je zamerané skôr na softvér než na elektronický obchod. Ak bude ocenenie potvrdené, TeamViewer bude druhou najväčšou softvérovou spoločnosťou kótovanou na burze v Nemecku za spoločnosťou SAP.

Podľa TeamViewer boli produkty spoločnosti aktivované na viac ako 2 miliardách zariadení od založenia spoločnosti v roku 2005 a v súčasnosti sa používajú po celom svete až na 45 miliónoch zariadeniach.

TeamViewer minulý rok prešiel z predajného modelu na model predplatného a teraz má viac ako 360 000 odberateľov. Podľa najnovšieho vyhlásenia spoločnosť zaznamenala v roku 2018 25 % nárast predaja na 230 miliónov EUR. V prvej polovici roku 2019 sa v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zvýšila fakturácia o 37 % na 142 miliónov eur.

Ako informoval riaditeľ Oliver Steil, stále existuje značný potenciál pre rast, keďže spoločnosť sa môže pýšiť 800 zamestnancami po celom európskom kontinente, ako aj v USA a ázijsko-tichomorskom regióne.