To aká pandémia a hystéria nás zasiahla myslím, že nemá v novodobej historii obdobu. A bude to mať veľmi vážne hospodárske celostvetové dôsledky. Tie sa už začínajú aj prejavovať. Čo by mali robiť politici ? 

Štátnici a politici by mali upokojovať všetkých, že vírus Corona Covid19 sa pre 98% obyvateľstva neprejavuje ako morbidný a teda nie je smrteľný ! Naopak drtivá väčšina obyvateľstva po infikovaní go znáša len z miernymi alebo dokonca so žiadnymi následkami. Najlepšie zaberá klasicky teplý čajík, pokoj na lôžku, paralen a C. Teda nie strašiť obyvateľsvo ale naopak pozvbudzovať k posilňovaniu imunity.

Preto miesto zatvárania všetkého a pacifikovania celého hospodárstva by som navrhoval takéto riešenie:

Určite by som dal riadnu PN ( práce neschopnosť)  všetkým rizikovým skupinám a karantému na 1-3 mesiace a platil by som to zo sociálneho a nemocenského zabezpečenia ( tieto náklady bez problémov zvládneme). Nárok na PN by mali všetci
1. nad 60 rokov
2. všetci s poškodenou imunitou posúdil by to už všeobecný lekár
3. všetci ktorí majú panický strah a nechal by som to na posúdení všeobecného lekára a jeho rozhodnutí nech ostanú radsmej na PN
4. samozrejme objektívne chorí a dával by som im minimálne 14 dňové PN aj viac. Ostatní zdraví by museli riadne pracovať, tak aby sme vedeli o tieto rizikové skupiny zodpovedne postarať. Nemôžme predsa pacifikovať hospodárstvo ale naopak všemožne ho treba teraz podporovať. Ano treba prestať dovolenkovo bezdôvodne cestovať a zhromaždovať sa bezdôvodne alebo len za svojou zábavou.Tieto aktivity je potrebné dočasne aspoň do získania imunity a ústupu pandémie prerušiť.

Tiež by som odporúčal karanténu tým, ktorí sa vrátia z rizikových oblasti, aby nezaťažovali a nekomplikovali fungovanie spoločnosti šírením nákazy.

Prestal by som s hromadným mrhaním organizačno personálnych ako aj technických zdrojov na testovanie corona virusu. Lebo aj pozitívne diagnostikovaný nemajú žiadnu špeciálnu liečbu a je to skutočné mrhanie zdrojmi. Štatistiky každého nakazeného len zvyšujú paniku v spoločnosti. Ano a izolovať, leičit a podlať na PN treba samozrejme každého aj toho kto má prejavy aj z obyčajného nachladenia, chrípky alebo akejkoľek infekcie! To predsa je normálne a vieme to.  Sme vyspelá a vzdelaná spoločnosť. Treba zodpovedný prístup a nie histériu a chaos v štáte!

Štáty v rámci EÚ by namiesto zatvárania hraníc mali ukázať prednosti voľného trhu a spolupráce. Vzájomne si pomáhať, vymieňať si expertov, zdroje a podporovať fungovanie únie a nie sa uzatvárať a ničiť svoje hospodárstva.
Máme v EUrozóne spoločnú centrálnu banku a tá musí teraz pomôcť finančným inštitúciam v celej eurozóne a nie sa zatvoriť do ulity.

Ešte pár zaujímavosti z talianského denníka La Stampa:

“99,2% tých, čo v Taliansku zomreli (akože) na koronavírus, malo prinajmenšom jednu chronickú chorobu, 74,1% malo najmenej 2 chronické choroby a 48,5% najmenej 3 chronické choroby.

Vyše 75% malo vysoký krvný tlak, cca 35% malo cukrovku a tretina mala srdcovo-cievne ochorenie.

Medián veku zosnulých je 80,5 roka. Pod 50 rokov bolo 0,8% zo zosnulých, pod 30 rokov nikto.

Toľko oficiálna talianska štúdia.
Podľa inej talianskej štúdie je skutočný počet nakazených CoViD-19 oveľa vyšší, cez 100.000, keďže testovaní boli takmer výlučne ľudia s výraznejšími príznakmi choroby (pričom veľká väčšina infekcií prebieha bez príznakov alebo len s veľmi miernymi príznakmi), takže skutočná smrtnosť je oveľa nižšia, než sa javí byť z oficiálne uvádzaného počtu nakazených a mŕtvych.

Zdroj vrcholne mainstreamový (vraj dôveryhodný):

12 ludi v ITA zomrelo na koronu,co nemali vobec ziadne chron.choroby....pisali v ich denniku la stampa...konecne tam napadlo niekoho oddelit tie statistiky.”

https://www.lastampa.it/cronaca/2020/03/18/news/coronavirus-l-istituto-superiore-di-sanita-solo-12-le-persone-decedute-senza-patologie-pregresse-1.38605276