Nezvyknem písať osobné spotrebiteľské blogy, ale tento má až filozofické rozmery.

Pred pár týždňami (9/7) som prostredníctvom internetu zakúpil vstupenky na leto hereckých osobností. Systém Ticketportalu mi omylom naúčtoval aj dve vstupenky na "Rainbow Open Air" v celkovej dodatočnej cene 26 EUR. Tieto vstupenky mi boli zaslané domov a peniaze stiahnuté z karty. Napísal som teda do Ticketportalu a pokúsil som sa im vysvetliť, že tieto vstupenky som nielenže neobjednával, ale ani som si túto akciu nepozeral (ani o nej netušil). Toto tvrdenie som sa pokúsil podložiť vysvetlením, že ide o akciu na kúpalisku v Nových Zámkoch.

Na moju snahu vrátiť neobjednané lístky som dostal nasledovnú odpoveď: vrátenie peňazí "nie je mozne, nakolko vstupenky boli riadne uhradene cez internet a zaslane  na adresu uvedenu v registracii. Neslo o ziadny chybu  systemu, stav je OK, to znamena, ze vstupenky  ste si vybrali a riadne uhradili. Nas system, nemoze "omylom  nauctovat"  ziadnu vstupenku, len tu, ktoru si klient sam vyberie, oznaci a nasledne uhradi."

V bezmocnosti som najprv myslel na Orwella, ale radšej som si spomenul na Osmijankovu rozprávku (keď má človek malé dieťa, onakvé veci si vypočuje) o princeznej Apraxii, ktorá bola síce hlúpa, ale mala veľmi oddaného otecka. A tak namiesto prispôsobovania dcériných vedomostí realite začal prispôsobovať realitu dcére. Voľné parafrázované: "...a meteorológovia sa hádzali do mora, lebo princezná povedala, že meteorológ je druh predpotopnej ryby." Rozprávka však končí vtedy, keď dcéra o svojom otcovi na hodine dejepisu vyhlási, že už je 100 rokov mŕtvy. Kráľ najprv povie: "Mne sa celkom zdá, že aj žijem", ale nakoniec sa podriadi vyššej pravde a ľahne si pod strom, očakávajúc smrť. Pritom si hovorí: "Ako na to tá moja múdra dcéra prišla."

Veru tak, milý Ticketportál. Ty vieš, že som objednal aj niečo, o čom som v živote nepočul a máš moje peniaze, takže ti nič nechýba. Okrem vedomia, že cez internet ti už nikdy nič nezaplatím. A radím to aj iným, ak sa náhodou nechcú ocitnúť v Nových Zámkoch.

    > Hlasuj za tento článok na
    Osmijankov Ticketportal

    Zdroj: Hlasuj za tento článok na vybrali.sme.sk