Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto testuje nové vozidlo s typovým označením Rapid v blízkosti výrobnej fabriky v indickom meste Aurangabad. Zistil to jeden z čitateľov amerického mládežníckeho periodika Velocity Magazine, ktorý do redakcie poslal aj niekoľko fotografií testovaného modelu (viď. galériu nižšie). Vybavené by malo byť benzínovým alebo naftovým motorom o objeme 1,6 litra s maximálnym výkonom 105 konských síl.

2011-skoda-fabia-sedan_spy-pic1

Zdroj: 2011-skoda-fabia-sedan_spy-pic1

2011-skoda-fabia-sedan_spy-pic3

Zdroj: 2011-skoda-fabia-sedan_spy-pic3

2011-skoda-fabia-sedan_spy-pic5

Zdroj: 2011-skoda-fabia-sedan_spy-pic5

2011-skoda-fabia-sedan_spy-pic6

Zdroj: 2011-skoda-fabia-sedan_spy-pic6

Škoda Rapid vo verzii sedan by mala v budúcnosti zdieľať výrobnú platformu s modelom Vento, ktorý vyrába nemecký koncern Volkswagen. Svojimi rozmermi by sa mala zaradiť medzi Fábiu a Octáviu. Ide v podstate o Fábiu v prevedení kombi, ktorá by mala zaujať dobrou cenou. Aj preto bude tento model určený v prvom rade pre ázijský trh. Indický portál Indian Cars Bikes tvrdí, že základný model s benzínovým motorom by mal vyjsť v prepočte na necelých 10-tisíc eur.

Od škodoviek môžeme očakávať okrem dobrého pomeru ceny a kvality aj výborné jazdné vlastnosti. Rapid má byť síce od modelu Vento o niečo lacnejší, ale konkurovať mu nechce. Hrozbou môže byť skôr pre model SX4 od japonského výrobcu Suzuki či pre model Fiesta od americkej značky Ford. V rovnakej triede má zastúpenie aj kórejský Hyundai s modelom Verna.

Suzuki SX4 Sedan

sx4

Zdroj: sx4

Zdroj: Suzuki Motor

Ford Fiesta

fiesta

Zdroj: fiesta

Zdroj: Ford Motor

Hyundai Verna

Lwallpaper1

Zdroj: Lwallpaper1

Zdroj: Hyundai Motor

Automobilový nadšenec Paul Tan z Malajzie na svojom blogu píše, že Rapid by si mal osvojiť aj niektoré črty z konceptu Vision D. Ten bol predstavený na tohtoročnom autosalóne v švajčiarskej Ženeve. Aj keď sériovo sa Vision D vyrábať nebude, podobný štýl áut by sa mal podľa výrobcu na trhu objaviť už v budúcom roku. Okrem moderného dizajnu a špecifických interiérových prvkov zaujal tento koncept napríklad aj kompletne presklenou strechou.

Vision D1

Zdroj: Vision D1

Vision D2

Zdroj: Vision D2

Vision D3

Zdroj: Vision D3

Zdroj: www.auto.cz