Spôsob, akým sa Daniel Krajcer angažuje v rozdeľovaní  dotácií,  navodzuje dojem, že šéfom ministerstva kultúry ostáva ľavičiar. Presnejšie osoba, ktorá z ideového zanietenia nenosí len červenú kravatu, ale aj traky, čelenku a potítka.

Podnetom pre túto úvahu nie sú len posledné mediálne správy o tom, že zasahoval do prideľovania dotácií. Prvé signály o videní vecí okolo seba vyslal už na sklonku vlaňajška, počas návštevy Košíc. Porozprával vtedy, kde všade by mali ísť peniaze určené na Európske hlavné mesto kultúry.  Od ministra nominovaného liberálnou stranou by sa očakávalo aspoň krátke verejné zauvažovanie o zmysluplnosti celého tohto projektu. Nestalo sa.

Namiesto toho, tesne pred komunálnymi voľbami, v ktorom strana SaS podporovala v Košiciach kandidáta z úplne iného myšlienkového sveta ako jej bratislavská centrála, prišiel D. Krajcer s prekvapujúcimi nápadmi. Ani jeho predchodcu M. Maďariča nenapadlo z postu šéfa rezortu tak okato zasahovať do toho, kam by mali smerovať peniaze. Skôr od človeka zo strany Smer-SD ako SaS by sa čakali slová o podpore väčšinovej kultúry. Bonbónikom bola angažovanosť nového ministra v investovaní peňazí určených na EHMK do rekonštrukcie košického hradu.

V jeho záľube  v starobylých opevneniach, ktorými sme sa bránili proti Turkom, Poliakom, Čechom, Maďarom a nami samými, nie je nič zlé. Pokojne môže raz ročne zorganizovať alegorické slávnosti, počas ktorých bude z pozície kráľa odmeňovať verných rytierov prenajatím, alebo darovaním zrekonštruovaných pripomienok našej chrabrej minulosti. Ale odpustiť si mohol svoju poznámku, že peniaze na hrad sú jeho malým príspevkom Košičanom. Nie kvôli tým, ktorých peniaze rozdeľuje. Ale sebe samému. Poodhalil totiž, ako vníma dotácie prideľované ministerstvom kultúry. Preto sa súčasným kuloárnym správam o zasahovaní do grantových schém a dávaním peňazí projektom, nad ktorým ostáva stáť rozum, netreba čudovať. Skôr zaspomínať na kamaráta a bývalého šéfa D. Krajcera. Iného liberála. Bývalého ministra hospodárstva Pavla Ruska.