Nepríjemný. A preto si práve čítate posledný článok na blog.etrend.sk/mihalblog

Štatistika

Najskôr pár čísel. Na blog.etrend.sk píšem od začiatku roka 2007. Spolu som napísal 323 článkov s priemernou čítanosťou 12300 (klikov). To je spolu temer 4 milióny klikov.

Méta 2 milióny Vašich klikov padla pred necelými dvoma rokmi a odvtedy pribudli ďalšie dva milióny klikov.

Za posledné dva roky ste na „mihalblog“ klikli v priemere raz za 30 sekúnd, 120 krát za hodinu, 2700 krát denne.

Inými slovami, tento blog generuje webu etrend.sk vyše 80 tisíc klikov mesačne a vyše milión klikov ročne.

Najčítanejší článok na blogu ste si otvorili 300 tisíc krát.

Priemerná diskutovanosť je 18 príspevkov na článok,  spolu 5800 diskusných príspevkov na blogu.

Dôvod odchodu

Dôvody sú subjektívne a možno s nimi nebudete súhlasiť. Nemám rád spoločnosť Penta minimálne z dvoch dôvodov. Ak si pamätáte časy kupónovej privatizácie, pamätáte si aj na vtedy populárny VUB Kupón. Tento fond spravovala Penta a viete ako dopadli tí, čo doň investovali. Medzi nimi bola aj moja mama.

Druhý dôvod: Kľúčoví spoločníci Penty študovali ešte za socializmu v Moskve. A kľúčovým zamestnancom spoločnosti Penta je pán Lorenc.

Vyrastal som v rodine, kde sa po večeroch okrem „Laxíka“ počúvala Slobodná Európa a Hlas Ameriky. A to bola moja mama predavačka v stánku, otec robotník v Plastike, nevlastný otec posunovač na železnici. V novembri 89 som nebol v dave na námestí SNP ale na základnej vojenskej službe na Šumave. Tam som organizoval vzburu voči režimu. V tých časoch sa tomu hovorila vlastizrada. Ak by režim nepadol, tak dnes sedím na Borech alebo robím kuriča v letnom kine.

Som slobodný človek. Je mi úprimne ľúto novinárov, ktorí sa nejako živiť musia a tak si hľadajú dôvody, prečo zostanú vo vydavateľstve vlastnenom Pentou. Mám to šťastie, že svoj názor môžem hovoriť slobodne a mám slobodu v rozhodovaní čo, ako a pre koho budem robiť.

Všetkým Vám, čitateľom a diskutérom ďakujem. Odteraz moje blogy hľadajte výlučne na nezávislom www.blogovisko.sk a na mojej novej stránke (ešte pár dní vo výstavbe) www.relia.sk 

*

Pod čiarou

Strana Nádej

Šéfredaktor etrend.sk mi pri odchode z blogu Penty poďakoval takto. Patrilo by sa preto povedať, že na vstup do strany Nádej ma v marci 2006 (3 mesiace pred voľbami) presvedčilo to, že jedným z troch pilierov jej predvolebného programu bol Sulíkov „Odvodový bonus“ – agenda, ktorej sa venujem dodnes. Strana Nádej medzi sebou nemala nikoho, kto by poznal daňovo-odvodový systém a tak mi dokonca ponúkli post v prezídiu. Bral som to ako prvú skúsenosť v politike a z tohto pohľadu neľutujem. Dokonca som strane aj čo to poskytol. Či bola strana Nádej financovaná Pentou, to neviem potvrdiť ani vyvrátiť, do financovania som nevidel. Nádej údajne financoval jej zakladateľ a vtedajší minister hospodárstva Jirko Malchárek. Na dvoch alebo troch stretnutiach sa o „Odvodovom bonuse“ hovorilo aj za prítomnosti Jozefa Špirka (vtedy bol jedným z menšinových spoločníkov Penty). Pán Špirko bol vysokopostaveným funkcionárom Republikovej únie zamestnávateľov, ktorá podporila vydanie knihy „Odvodový bonus“ a zrejme preto sa zaujímal o stranu Nádej.

Nádej dosiahla v júni 2006 výsledok cca 0,6% hlasov a po neúspešných komunálnych voľbách na jeseň 2006 fakticky zanikla.

Od roku 2009 som v SaS.

SaS, respektíve tí z nás, čo sme v SaS po odchode „Kollárovcov“, nemá žiadne korupčné kauzy. Ako minister práce som v rokoch 2010 až 2012 na svojom rezorte aktívne bojoval proti korupcii (napr. spoluprácou s políciou, nasadením policajných agentov a techniky do budovy ministerstva). Spolu so štátnou tajomníčkou Luciou Nicholsonovou sme odhalili množstvo prípadov rozkrádania eurofondov zavinené predošlou vládnou garnitúrou. Žiaľ aj kvôli týmto odhaleným prípadom Slovensku, resp. Ficovej vláde Brusel v konečnom dôsledku stopol stovky miliónov eur z eurofondov.