Aktuálne zmeny na energetickom trhu, hrozba krízy v energetickom sektore a nedostatok energií z pôvodných zdrojov sú podľa Johna Elkanna – potomka talianskeho klanu Agnelliovcov, ktorí sú akcionármi aj v automobilke Ferrari – dostatočne pádne dôvody pre vznik novej multimiliardovej spoločnosti.

Takpovediac „nová Tesla“ by preto mohla vzísť z prechodu všetkých priemyselných a biznisových sektorov na nové energetické zdroje a čistejšiu energiu. Transformácia tohto druhu je podľa neho revolučná a nemá v modernej histórii obdobu.

Fakt, že na nové firmy z priemyslu začínajú čoraz viac cieliť mnohí etablovaní investori, najnovšie potvrdzuje aj denník Financial Times.

Peniaze majú alokované

Investor J. Elkan má vo veciach jasno. Energetickú transformáciu už holding Exor, ktorý patrí jeho rodine, využíva na investície do startupov, vrátane tých na využívanie čistejších zdrojov energií.

„V energetickom prechode dnes existuje mnoho vzrušenia a to nielen pre automobilový priemysel. Myslím si preto, že v určitom okamihu vznikne spoločnosť s hodnotou niekoľkých biliónov dolárov,“ povedal J. Elkann v nedávnom rozhovore pre taliansky Tech Week.

Energetická transformácia je téma, ktorá už priťahuje pozornosť rodiny Agnelliovcov. Tá spomedzi svojich približne 70 investícií do startupov vsadila vo veľkom na firmy venujúce sa jadrovým generátorom novej generácie, ale aj premene zemného plynu na takzvanú bitcoinovú energiu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa