Bývalý minister vnútra a súčasný podpredseda strany Smer-SD Robert Kaliňák si založil firmu s názvom, ktorý vyvoláva mnohé otázky. Nová eseročka sa volá Liwa Arms Slovakia. Informoval o tom denník SME.

Napriek tomu, že bývalý minister tvrdí, že firma sa nebude venovať výrobe či obchodu so zbraňami, tá má v názve slovo Arms, čo v angličtine znamená aj zbrane. R. Kaliňák vysvetľoval, že názov je prevzatý od partnera, ktorého nemenoval a tvrdí, že firma sa bude venovať strojárstvu.

Prvé slovo názvu firmy je taktiež zaujímavé. Liwa je totiž názov oázy v západnej časti Spojených arabských emirátov (SAE). Odtiaľ by teda mohol pochádzať neznámy partner firmy.

R. Kaliňák má už dávnejšie dobré kontakty so šejkom Saif bin Zayed Al Nahyanom, ktorý je minister vnútra SAE a okrem toho aj zástupcom najvyššieho veliteľa ozbrojených síl. Navyše s bývalým slovenským ministrom obrany Martinom Glváčom sa dohadoval na možnosti spoločných projektov.

Dobré vzťahy na Blízkom východe

Ešte ako minister vnútra podpisoval R. Kaliňák memorandá o spolupráci krajín a taktiež slávnostne otváral slovenské veľvyslanectvo v Abú Zabí.

Spolupráca, na ktorej sa Slovensko a Spojené arabské emiráty dohodli v memorandách v roku 2015 sa týkala bezpečnosti, boja proti terorizmu, organizovanému zločinu, drogám, falšovaniu, pomoci pri bezpečnostných opatreniach na hraniciach či spolupráce v oblasti vzdelávania a vzájomného uznávania vodičských preukazov.

R. Kaliňák šejkovi ponúkol aj 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa