Bolo to v polovici roka 2020 a po prvej vlne pandémie nového koronavírusu, keď v rozhovore pre TREND potvrdil vtedajší prezident spoločnosti Kia Motors Slovakia Kyong-Jae Lee ambiciózny plán uviesť do výroby v žilinskom podniku aj prvý elektromobil.

Uviedol vtedy, že nová stratégia kórejskej automobilky počíta s rozšírením výrobného portfólia v slovenskom závode v roku 2024.

Nedávno mala firma podľa zahraničných médií tento zámer potvrdiť, hoci sa, aj kvôli náročnej situácii na trhoch v ostatných dvoch rokoch, prvé elektrické auto zrejme omešká prinajmenšom o celý jeden rok oproti pôvodnému plánu a v Žiline ho budú vyrábať až v roku 2025.

Ide o súčasť dávnejšie prijatej stratégie značky Kia, ktorá počítala pôvodne s uvedením 11 nových modelov elektrických vozidiel práve do roku 2025 a ich celosvetovým predajom na úrovni 500-tisíc elektromobilov ročne.

Postupne ale konečné cifry upravovala vzhľadom na počet elektromobilov a rok spustenia výroby. V súčasnosti sa preto hovorí o 14 až 17 nových elektrických modeloch.

Chcú vraj elektrický hatchback

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa