Oblasť stavebníctva zažíva v posledných rokoch turbulentné časy. Tie so sebou v istom momente priniesli aj nedostatok stavebných materiálov, ktorého dôsledkom bol rast cien. Niektorí stavbári a developeri svoje aktivity znížili, ale iným sa podarilo túto situáciu ustáť a dokonca aj rásť.

Patrí medzi nich aj žilinská stavebná spoločnosť HSF System SK, patriaca do medzinárodnej stavenej skupiny HSF System, ktorá sa zaoberá predovšetkým generálnymi dodávkami stavieb, a to najmä v súvislosti s novovznikajúcimi skladovými, retailovými alebo výrobnými objektmi. Firma realizuje kompletné strešné a fasádne opláštenie moderných administratívnych, komerčných a priemyselných objektov vrátane ich rekonštrukcií.

Úspešný štart

HSF System SK vznikla v roku 2010 ako dcérska spoločnosť českej matky HFS System, pričom skratka v jej názve znamená slová haly, strechy a fasády. „Od začiatku fungovania patrí medzi základné piliere našej firmy dôraz na kvalitu, odbornosť a spoľahlivosť,“ hovorí konateľ stavebnej spoločnosti HSF System SK Tomáš Kosa.

Spoločnosť začínala svoju činnosť pôžičkou od materskej firmy, pričom objem jej zákaziek bol už na začiatku dostatočne veľký na to, aby jej pôžičku splatila v priebehu roka a pol. Hoci HSF System SK pôsobí primárne na slovenskom trhu, kde realizuje zhruba 90 percent obratu, aktívna je aj v zahraničí, kde generuje už cez desať percent tržieb.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa