Ako priblížila Monika Huříková zo spoločnosti, žiarsky výrobca túb eviduje v tomto období zvýšený záujem hlavne o tuby pre farmaceutický a potravinársky priemysel.

Najväčší dopyt cítime pri laminátových tubách, podotkla Huříková s tým, že ide o obaly používané v súčasnosti najmä na antibakteriálne gély a pri hliníkových tubách je zvýšený dopyt na tuby pre potraviny. Keďže sa zvýšili objednávky zo strany odberateľov a veľa zamestnancov čerpá ošetrovné v súvislosti s novým koronavírusom alebo je práceneschopných, spoločnosť eviduje nedostatok zamestnancov.

Ten síce podľa Huříkovej pociťujú stále, no v tomto období je ešte výraznejší. Spoločnosť v uplynulých dňoch zverejnila výzvu, že hľadá brigádničky na balenie túb. Akciová spoločnosť Tubapack, ktorá sídli v žiarskom priemyselnom parku, je na trhu nepretržite od roku 1973, aj keď v tých rokoch patrila výroba túb ešte pod Závod SNP.

Spoločnosť patrí medzi najväčších výrobcov túb v regióne strednej Európy a poskytuje služby zákazníkom kozmetického, chemického, potravinárskeho a farmaceutického priemyslu. Vo februári 2020 zamestnávala v Žiari nad Hronom 235 ľudí.