Spoločnosti Vývoj Martin a MSM Banská Bystrica zo skupiny MSM GROUP slovenského zbrojára Mariána Gogu sa spájajú. Pod spoločnou obchodnou značkou plánujú zintenzívniť výrobu špeciálnych kontajnerov pre armádu a záchranné zložky.

Najväčšia tuzemská zbrojárska skupina reorganizuje svoju štruktúru po hospodársky náročnom roku. Jej najväčší podnik čelil výraznému prepadu tržieb, v dôsledku čoho sa aj konsolidovaný zárobok skupiny prepadol medziročne takmer o polovicu.

MSM Group
Neprehliadnite

Dubnická zbrojovka získala v čase pandémie nové vojenské i civilné zákazky

Kontajnery pre NATO

„V dnešnom svete je mnoho výrobcov komerčných ISO kontajnerov, ale existuje iba niekoľko takých, ktorí dokážu kontajnery vybaviť modernou technikou zodpovedajúcou náročným NATO požiadavkám či požiadavkám krízového riadenia. Práve Vývoj Martin sa môže splnením týchto náročných kritérií pýšiť,“ vysvetľuje Michal Dojčan, výkonný riaditeľ Vývoj Martin s tým, že spojenie s banskobystrickou MSM je vyústením dlhoročnej spolupráce oboch firiem.

Spoločnosť Vývoj Martin sa už viac ako desať rokov špecializuje na vývoj, výrobu a zástavby ISO kontajnerov s vysokou pridanou hodnotou. Kontajnery slúžia napríklad v Ozbrojených silách Slovenskej republiky (OSSR) a v Hasičskom a záchrannom zbore (HaZZ) Ministerstva vnútra.

Využitie našli aj počas súčasnej COVID krízy, kde mnohé z nich boli použité ako odberné miesta a triážne strediská pred veľkými nemocnicami. Kontajnery martinská firma dodáva aj priamo do Komunikačnej a informačnej agentúry NATO či švédskym ozbrojeným silám.

Mobilná letisková veža spoločnosti MSM Banská Bystrica
Zdroj: MSM Group
Mobilná letisková veža spoločnosti MSM Banská Bystrica

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa