V niektorých firmách, najmä však v strojárenských, cítiť pokles objednávok a zamestnanci si nemôžu prilepšiť robením nadčasov.

Ak ste zaznamenali pokles objednávok aj vy, máme pre vás pár skvelých tipov, ako zvýšiť počet objednávok.

Začnite spolupracovať s marketingovou agentúrou

Pokles objednávok je vždy veľmi nepríjemný, najmä však po období, kedy sa firmám darí. Striedanie dobrých časov a tých zlých je prirodzené, s tým podnikatelia musia počítať. Ak sa však neviete zmieriť s poklesom objednávok, začnite spolupracovať s marketingovou agentúrou. Marketingová agentúra vám pomôže vybrať vhodný spôsob prezentácie (reklamu) a pomôže vám navýšiť počet zákazníkov. Keďže vám pomôžu s navýšením počtu zákazníkov, pomôžu vám zvýšiť aj počet objednávok.

Dbajte na kvalitu

Viaceré firmy, ktoré zaznamenali pokles objednávok, sa sústreďujú predovšetkým na kvantitu a nie na kvalitu a v tom je hlavný problém. Pokles objednávok zapríčiňuje nezáujem zo strany zákazníkov a jedným z dôvodov tohto nezáujmu môže byť aj zlá kvalita výrobku.

Dbajte na kvalitu. Dôležité však je, aby to pocítili vaši klienti. Keď vaša klientela bude vedieť, že si dáte záležať na výbere materiálu potrebného na výrobu, počet objednávok sa vám zvýši. Trh je presýtený a možnosť vyberať si zákazníkom umožňuje sústrediť sa len na kvalitu a nie na kvantitu.

Ak napríklad predávate moderné kávovary, odporúčame vám dbať na kvalitu. Ide o domáceho pomocníka, o ktorý je veľký záujem, avšak kvalita rozhoduje.

Zúčastňujte sa eventov

Tematické eventy zamerané na propagáciu a predaj výrobkov mnohým podnikateľom pomohli zvýšiť počet objednávok v priebehu krátkej doby. Ak vás preto počet objednávok trápi a nechcete, aby počet naďalej klesal, zúčastňujte sa tematických eventov a uvidíte, že záujem o vaše výrobky sa zvýši. Eventy a tematické výstavy mnohým podnikateľom pomáhajú zvýšiť počet klientov. Predsa len osobný kontakt mnohí klienti vyhľadávajú a takéto udalosti si nenechajú ujsť.

Okrem iného vám odporúčame robievať aj firemné mítingy. Je dobré zapojiť do plánovania výroby aj zamestnancov. Na mítingoch sa skvele zabavíte a ešte sa aj príjemne porozprávate o víziách firmy.

Odporúčame vám ale vyberať miesto v meste, kde žijete. Ak ste napríklad zo Žiliny a podnikáte v tomto meste, hľadajte si miesto na organizáciu mítingu v Žiline. Dochádzanie kvôli mítingu do iných miest by bolo zbytočné.

Orientujte sa na tlačenú reklamu a internetovú reklamu

Pokles objednávok vám pomôže zvýšiť aj tlačená reklama a internetová reklama. Čo sa týka tlačenej reklamy, sústreďujte sa predovšetkým na tvorbu bilboardov, ktoré dokážu prilákať pohľady klientov. Ak vám bilboardy nevyhovujú, môžete si zaplatiť printovú reklamu, čiže reklamu v tlačených médiách. Pri tlačenej reklame klaďte dôraz nielen na grafický návrh, ale aj na výber kvalitnej tlačiarne a kvalitných tonerov. Odporúčame používať predovšetkým overené tonery Canon.

Čo sa týka internetovej reklamy, sústreďujte sa predovšetkým na sociálnu sieť Instagram a Facebook a nezabúdajte ani na PPC reklamu. Práve toto vám pomôže zvýšiť počet objednávok.

Reprezentatívna osoba na predajni

Hovorí sa, že pracovať s ľuďmi je náročné a viacerí zamestnanci pracujúci s ľuďmi to potvrdzujú. Ak ale máte nízky počet objednávok, problém môže byť aj v zamestnancoch, ktorí sa nachádzajú na predajni. Predávajúci by mal byť milý, príjemný, ochotný pomôcť a poradiť. Samozrejmosťou je aj vhodný výber outfitu. Ak napríklad predávate šperky, v predajni by ste mali mať predovšetkým ženy, ktoré budú mať na sebe pekné púzdrové sukne a elegantné dámske blúzky.

Reprezentatívna osoba na predajni, ale aj v sklade výrazne ovplyvňujte to, či vám počet objednávok bude stúpať.