Mnohé spoločnosti spoznali efektívne systémy a aplikácie a zistili, že dokážu šetriť čas, peniaze a zároveň rásť. Nastaviť správne procesy podnikania a hlavne minimalizovať zbytočné haldy papiera je základom biznisu v každom segmente.

Pri zle nastavených procesoch sa občas stane, že podnikateľovi nesedí účtovníctvo či stav skladových zásob. O to je to horšie, ak je jeho hlavnou náplňou práce napríklad správa e-shopu či kamenná prevádzka.

Dobre rozbehnuté podnikanie môže položiť na lopatky práve nezvládnutie dôležitých procesov a zvyšujúca sa chybovosť. A toto je bod, keď je čas zamyslieť sa nad využívaním inteligentných a moderných riešení v podobe overených ERP a CRM systémov.

Takéto systémy svojim používateľom prinášajú mnohé benefity a oni tak majú priestor venovať sa prioritám vo svojom podnikaní. Spoločnosť Solitea má vo svojom portfóliu vhodné nástroje pre malých podnikateľov, pre veľké spoločnosti a rovnako i pre verejný sektor.

Rozlúčte sa s papierovou fakturáciou, objavte smart riešenie v online svete

Predstavte si, že namiesto zdĺhavého zadávania množstva údajov do rôznych tabuliek v počítači v kancelárii si otvoríte svoj laptop v obľúbenej kaviarni, či dokonca na pláži, jednoducho sa pripojíte na internet a fakturujete pohodlne a bezpečne.

Toto zvládnete vďaka online fakturačnej službe, ktorou je napríklad obľúbený iDoklad. Takáto služba však nezabezpečí „iba“ podrobný prehľad o vlastných financiách. Tento systém má pod palcom celý obchodný proces od zaslania cenovej ponuky cez vystavenie faktúry, prípadne dobropisu až po kontrolu úhrady. A ľahko zistíte aj detailnú fakturačnú históriu s akýmkoľvek klientom.

Vďaka prepojeniu s bankou nemusíte ručne kontrolovať úhrady faktúr. K všetkým údajom môže mať prístup i váš účtovník, a tak budete mať účtovníctvo spravované rýchlo a bezchybne. Najväčším benefitom takýchto online systémov je sloboda a flexibilita, ktorá je u mnohých podnikateľov na prvom mieste.

Nechajte ERP systémy riadiť chod firmy, logistiku i e-commerce

Nech už podnikáte v ktorejkoľvek oblasti či segmente, či ste malý podnikateľ, alebo veľká spoločnosť, ak sa vášmu podnikaniu začne zrazu dariť, je čas zastabilizovať nastavené procesy v dostatočnom predstihu. Je totiž častým javom, že práve rýchly a nečakaný rast dokázal zničiť nejedno dobre rozbehnuté podnikanie.

Toto je moment, keď by ste mali začať uvažovať o všestrannom softvérovom riešení, takzvanom ERP (Enterprise Resource Planning – podnikové plánovanie zdrojov), ktoré vnesie do vášho biznisu efektivitu, automatizáciu i digitalizáciu súčasne. Kvalitný ERP systém dokážete prepojiť aj s inými systémami, ktoré sú pre vaše podnikanie nevyhnutné.

Práve takto docielite správny tok informácií a dokumentov, ktoré vám vďaka automatizácií odbremenia ruky od rutinných a zdĺhavých činností. Produktov, ktoré Solitea vo svojom portfóliu má, je viac a je možné ich navzájom prepájať.

Ako ERP vyzerá v praxi?

ERP systémy v súčasnosti pomáhajú mnohým firmám. Riadia procesy v spoločnosti, automatizujú rôzne úkony, poskytujú prehľad o toku financií i tovarov a mnohé iné. Uľahčujú prenos dát k účtovníkom, do skladu aj k obchodníkom.

Ak svoj biznis orientujete skôr do online priestoru a budujete e-shop, môže byť ERP systém nápomocný aj pre vás. Systém vám zabezpečí presné informácie o bežnej administratíve, účtovníctve, o stave skladových zásob a dokonca aj o doprave. Práve tu hrá významnú rolu automatizácia.

Solitea
Zdroj: Shutterstock

V praxi to znamená, že v momente, keď si zákazník na e-shope objedná produkt, objednávka sa automaticky preklopí do informačného systému, urobí sa automatická rezervácia tovaru v sklade, zákazníkovi sa odošle faktúra a vystaví sa štítok pre kuriéra. Takže firmy ušetria na ďalšej pracovnej sile, ktoré by sa o tieto procesy inak musel starať.

CRM systém zvyšuje produktivitu obchodov a zaisťuje lojalitu klientov i partnerov  

Nie všetko stojí a padá len na predaji tovaru. Niektoré spoločnosti stavajú svoje podnikanie na službách, čo ide ruka v ruke s kvalitnými, dlhoročnými vzťahmi so zákazníkmi. V takomto prípade je alfou a omegou dokonalý prehľad o potrebách zákazníka, proaktivita a dobré načasovanie kontaktu. Aj takýto vzťah je možné riadiť.

Dnešné technológie už nepoznajú žiadne obmedzenia. CRM systémy sú schopné zabezpečiť kvalitné obchodné vzťahy, vďaka prehľadnému spracovaniu dát, dokumentov a kontaktov. Pomôžu definovať začiatok aj koniec obchodnej príležitosti.

Môžete si evidovať zodpovednú osobu, termíny, dohodnuté zľavy, dopyt zákazníka, frekvencie osobných stretnutí, e-mailovú komunikáciu, schvaľovacie procesy a mnoho iného. Výhodou je aj to, že reporty či analýzy nemusíte pripravovať ručne. CRM vám ich vygeneruje automaticky, podľa preddefinovaných parametrov. Takže máte omnoho viac času na budovanie dobrých vzťahov.

Samozrejmosťou novodobých technológií je to, že toto všetko dokážete vykonávať odkiaľkoľvek, kde máte internetové pripojenie. Kvalitné CRM dokáže pracovať s GPS súradnicami, vďaka čomu optimalizuje trasu za zákazníkom aj ich pravidelné návštevy. Okrem toho ak obchodník absolvuje návštevy zákazníkov, systém mu dokáže medzi tieto návštevy naplánovať aj stretnutie s potenciálnymi zákazníkmi, ktorých má po ceste.

Mzdy a personalistika pod kontrolou

Dobré fungovanie firmy neurčujú len zisky a vzťahy so zákazníkmi. Dôležité je aj to, ako si firma vedie interne. Inteligentnými nástrojmi pomáhajú HR systémy firmám i štátnej správe. Čo je dôležité, strážia za vás legislatívne zmeny, ktoré okamžite aplikujú a vy sa nemusíte obávať chýb. Okrem toho kompletne spracuje mzdy a automaticky vypočíta napríklad právo na dovolenku a mnoho iného.

Všetky spomínané systémy sú efektívnymi nástrojmi na to, aby ste mali vo svojom biznise poriadok a prehľad. Správne zvoleným kvalitným systémom ste schopní udržať krok s dobou a posúvať svoje podnikateľské ciele o niekoľko levelov vyššie.

Pretože ak máte dokonale spravované interné procesy firmy i vzťahy so svojimi zákazníkmi, môžete z toho jedine profitovať. Solitea so svojím proklientskym prístupom a kvalitným portfóliom vám v tom odborne poradí.

Tento článok označený We know how vznikol v spolupráci s komerčným partnerom. Redakcia nie je jeho autorom, ale obsah článku považuje za prínosný pre čitateľa.