Pražská burza sa modernizuje a tamojší akciový trh otvára pre investorov nové možnosti, ako investovať. V skutočnosti za burzovou novinkou stojí česko-slovenská investičná skupina Wood & Company, ktorá na Slovensku spoluvlastní bratislavský Aupark.

Zároveň rozbieha nový investičný produkt SPAC, o ktorom už TREND informoval minulý rok a ktorý je preferovaný predovšetkým na amerických kapitálových trhoch. Najnovšie preň získala potrebné povolenia od národnej banky a na burze ho uvedie už v apríli.

Začať chcú v apríli

Pre investorov pôjde o doteraz netradičnú formu investovania prostredníctvom firemnej schránky, ktorá je vytvorená na alokovanie dostatočného množstva finančných prostriedkov, ktoré sa následne využijú na zainvestovanie do spoluvlastníctva vopred schválenej firmy s cieľom uviesť ju na burzu.

Tá sa bude hľadať medzi rôznymi spoločnosťami napríklad z oblasti retailu či technológií alebo startupmi. V Spojených štátoch prebehla touto cestou vlani zhruba polovica vstupov na burzu. Oproti klasickej emisii ide tiež o nižšie náklady.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa