Výrobca autosedačiek Lear rozširuje závod vo Voderadoch, hľadá 400 ľudí

Lear Zdroj: Lear Corporation

Lear má v súčasnosti vo Voderadoch pri Trnave montážnu halu s rozlohou viac ako desaťtisíc štvorcových metrov, odkiaľ dodáva sedadlá napríklad pre trnavskú automobilku PSA Groupe. Po rozšírení pribudne nová hala s rozlohou takmer štrnásťtisíc štvorcových metrov. Vďaka novej investícii vznikne v regióne viac ako štyristo pracovných miest.

Prišli zo Senca

Odovzdávanie projektu prebehne v niekoľkých etapách. Kolaudácia bude v októbri budúceho roku a nová hala bude uvedená do plnej prevádzky v novembri. Záverečná odovzdávka je naplánovaná na január 2019. Dovtedy bude prebiehať zosúlaďovanie technológií podľa požiadaviek Jaguar Land Rover.

Lear sa do CTParku Voderady presťahoval na začiatku minulého roka zo Senca. Staré priestory totiž už firme kapacitne nestačili. Spolu s fabrikou v Prešove, kde Lear vyrába kovové komponenty pre automobilové sedačky, spoločnosť na Slovensku ku koncu vlaňajška zamestnávala takmer tisícdvesto ľudí.

Súboj o ľudí sa vyostrí

Najväčším problémom pre Lear bude nájsť štyristo nových zamestnancov. Príchod Jaguar Land Roveru do Nitry naštartoval k expanzii aj ďalších dodávateľov, u ktorých by malo podľa vyjadrenia automobilky vzniknúť viac ako 22-tisíc pracovných miest.

Plastic Omnium v Hlohovci chce v horizonte troch rokoch prijať pol tisícky nových zamestnancov, Gestamp otvára v blízkosti britskej automobilky novú fabriku pre 230 pracovníkov. Vedľa Jaguar Land Rover rastie aj nový priemyselný a logistický park patriaci ProLogisu. Spoločnosť už začala stavať dve výrobné haly s plochou vyše 62-tisíc štvorcových metrov, ktoré sú už teraz prenajaté na osemdesiat percent.

Samotný Jaguar Land Rover spustil v októbri náborovú kampaň, v rámci ktorej hľadá do svojho závodu tisíc nových pracovníkov. Britská automobilka plánuje zatiaľ vytvoriť 2 800 pracovných miest. To znamená, že okrem aktuálneho náboru bude potrebovať ešte 1 300 zamestnancov. Tých začne naberať od marca budúceho roku a obsadí nimi ďalšie zmeny.