Slovenský východ získava ďalšiu investíciu etablovaného investora. Dubnický strojársky podnik ZVS holding vo svojom už existujúcom podniku v Snine avizuje výrazne rozšíriť výrobu húfnic a ďalšej výzbroje.

Po tohtoročnom vývoji za východnými hranicami ide z pohľadu biznisu o dôležitý krok aj pre akcionárov firmy. Tými sú rodina Strnadovcov, ktorú zastupuje syn Michal Strnad a štátny podnik DMD Group.

Podľa avizovaného zámeru, ktorý predložili úradom na schválenie, chcú v novej výrobnej hale preinvestovať viac ako 15 miliónov eur a prijať aj nových ľudí.

Päťnásobne viac

Dubnická firma ZVS Holding vznikla ešte v roku 1937 ako súčasť koncernu Škoda Plzeň. Dnes sa zaoberá vývojom a výrobou munície, ale aj predajom v oblasti strojárstva, elektrotechniky a špeciálnej výroby so zameraním na veľkokalibrovú a strednokalibrovú muníciu.

Od ohlásenej investície očakáva zásadný nárast produkcie. Tá by sa mala zameriavať na muníciu pre húfnice, pričom kapacita podniku bude po jej zrealizovaní viac ako päťnásobná.

Ako uvádza investor, maximálna kapacita výrobnej linky v závode v Snine je v súčasnosti vyše 19-tisíc kusov munície ročne, pričom po rozšírení prevádzky by to malo byť až 100-tisíc vyrobených striel ročne.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa