Svoju dvadsaťdvaročnú kariéru v Profesii ukončuje jej výkonná riaditeľka Ivana Molnárová získaním titulu TREND Manažér roka 2022. Hlasovali za ňu čitatelia, osobnosti hospodárskeho života, redakcia aj partner súťaže.

V náročnom postkovidovom roku dohliadala na proces transformácie Profesie, ktorá sa zlučuje so svojou sestrou LMC, pokračovala v uplatňovaní princípov otvorenej komunikácie a iniciovala aj nové projekty, ktoré majú pomôcť pracovnému trhu. Napríklad s integráciou ľudí s neurodiverznými poruchami.

V rozhovore pre TREND hovorí o tom, čo predchádzalo jej „vyhodeniu“, či odídu s ňou aj ďalší ľudia, ako na jej cenu reagovali jej nadriadení, čo by robila inak a zároveň spomína aj na niektoré míľniky. V Profesii ostáva Ivana Molnárová do konca roka.

Kedy ste sa dozvedeli, že v Profesii už s vami nepočítajú?

Asi pred mesiacom ma môj český kolega zo sesterskej spoločnosti LMC Milan Jasný zobral na obed, kde mi oznámil, že sa so mnou už nepočíta. Bolo to náhle. Obzvlášť v súvislosti s tým, že asi dva týždne predtým sme mali celofiremný teambuilding v Mikulove, kde nám predstavili novú značku a logo, ktoré sme mali koncom roka komunikovať.

Ako ste sa cítili?

Bol to pre mňa šok. Veď len v septembri a októbri som absolvovala takmer tridsať vystúpení na rôznych konferenciách či v médiách a podobne. Nečakala som, že mi povedia, že moja pozícia je vo firme navyše.

Malo pre vás fínske vedenie ponuku inej pozície, aby neprišlo o vaše skúsenosti a know-how?

Nie. Bolo to skôr o tom, že ma v spoločnosti nechcú.

Prečo?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa