Východ Slovenska opäť láka ďalšie investície a to už aj etablovaných výrobných firiem. Do regiónu mieria ďalšie milióny a aj nová výroba, ktorá by tentokrát mala ku Kechnecu pritiahnuť aj ďalšiu prácu.

S najnovším investičným zámerom prichádza spoločnosť Caste SK, ktorá sa zameriava na balenie a výrobu nealkoholických nápojov. V rámci expanzie počíta s modernizáciou prevádzky v už existujúcej hale a tiež vybudovaním novej výroby v priemyselnom parku Kechnec. Zamestnanie by si tu mohli nájsť desiatky ľudí. 

Potrebujú expandovať

Rozšírený výrobný závod bude plniť rôzne nealkoholické nápoje do plechoviek a plastových fliaš na dvoch nových plne automatizovaných linkách, pričom prevádzka by mohla fungovať od konca tohto roka.

Ako uviedla spoločnosť schvaľovacím úradom, preinvestovať by chcela štyri milióny eur a vytvoriť by chcela asi tridsať pracovných miest. Podľa zámeru spoločnosti Caste SK pôjde aj o celkom novú činnosť v priemyselnom parku Kechnec, ktorý leží v okrese Košice-okolie a v blízkosti Maďarska.

Firma Caste SK je dlhoročným rodinným podnikom rodiny Cakociovcov. V roku 2021 zvýšila zisk až o 111 percent na 143-tisíc eur a tržby jej narástli o 10 percent na viac ako šesť miliónov eur.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa