Najnovšia investícia automobilky Volvo v Košiciach prinesie s najväčšou pravdepodobnosťou na výrobné linky vlajkovú loď značky. Naznačujú tomu aktuálne plány Švédov, ktorí by čoskoro mali predstaviť elektrický model EX90.

Najväčší SUV model má byť pritom naplnený najnovšími technológiami a poskytovať aj dostatočný elektrický výkon.

Automobilka zároveň oznámila, že elektrické SUV predstaví verejnosti 9. novembra a má ísť o jedno z najbezpečnejších vozidiel, aké doteraz vyrobila. Zároveň by mohlo byť aj novou výkladnou skriňou dodávateľského reťazca, ktorý si bude vyžadovať aj pokročilé technologické a elektrotechnické firmy.

Svoju premiéru takpovediac nanečisto si Volvo najprv vyskúša v americkom závode v Južnej Karolíne a aj tunajšie spoločnosti by ju mali dôsledne sledovať.

Začne sa v Amerike

Už dávnejšie bolo potvrdené, že nový model EX90, ktorý je elektrickým a modernizovaným nástupcom SUV modelu XC90, najskôr zíde z výrobnej linky v závode Ridgeville v americkom štáte Južná Karolína, kde sa vyrába aj model Polestar 3.

Európska výroba týchto dvoch elektrických modelov by sa pritom mohla realizovať práve v nedávno ohlásenom novom závode na výrobu elektromobilov Volvo na Slovensku. Tieto informácie ale automobilka nateraz nepotvrdila.

Podľa správy Volva si produkcia plne elektrickej verzie bývalej XC90 bude vyžadovať aj samostatný závod na výrobu batérií. Manažér výroby Volva Dallas Bolen pred časom uviedol, že spoločnosť sa rozhodla montovať batérie v závode v Ridgeville, pretože by bolo príliš drahé vyrábať batérie na inom mieste a potom ich previezť do Južnej Karolíny na inštaláciu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa