Spoločnosť Volvo postaví fabriku na Slovensku. Vznikne pri Košiciach a je to tretia fabrika, ktorú spoločnosť postaví v Európe. Na Slovensku sa budú vyrábať výlučne elektrické vozidlá. Hodnota investície je 1,2 miliardy eur. „Závod bude blízko Košíc, kde budeme schopní využiť dobre rozvinutú dodávateľskú sieť,“ informovala spoločnosť Volvo. Na Slovensku tak bude mať svoj závod už piata automobilka.

Len elektrické vozidlá

Volvo chce do roku 2030 vyrábať iba elektrické vozidlá, nová fabrika na Slovensku je v súlade s týmto cieľom. Klimaticky neutrálnu výrobu chce spoločnosť dosiahnuť ešte skôr – do roku 2025.

„Európa je pre nás najväčším trhom, preto rozširovanie práve tu je kľúčové pre náš rast a zmenu výroby na elektrické vozidlá. Som veľmi rád, že výrobu rozširujeme na Slovensko,“ poznamenal Jim Rowan, generálny riaditeľ Volvo Cars.

„Tešíme sa na privítanie nových členov do tímu Volvo Cars v Košiciach a do globálnej rodiny Volvo Cars a taktiež na vytvorenie nových spoluprác a partnerstiev v regióne,” povedal Javier Varela, výrobný riaditeľ Volvo Cars. „Bude to moderné pracovisko v najmodernejšom závode, ktorý sa zameriava na udržateľnosť a bezpečnosť,” dodal. Zatiaľ nie je jasné, ktoré modely konkrétne sa budú na Slovensku vyrábať. Investor o tom rozhodne v neskorších fázach prípravy novej fabriky. Predstavitelia spoločnosti Volvo ale vylúčili, že by sa na Slovensko presúvala výroba zo závodov, ktoré už existujú.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa