Hoci niektoré odvetvia výroby a služieb zažívajú počas pandémie ťažké časy, iným sa, naopak, veľmi darí. Reč je o výrobcoch a predajcoch bazénov, ktorí majú aj vďaka pandémii o odbyt postarané.

„Zvýšený dopyt sme zaregistrovali od začiatku vypuknutia pandémie. Opatrenia, ktoré boli prijímané na obmedzenie cestovania v zahraničí, boli výrazným faktorom pri rozhodovaní. Ľudia totiž trávili viac času doma s rodinou či priateľmi a zatúžili mať vlastný bazén vo svojej záhrade,“ uvádza výkonný riaditeľ Slovenskej asociácie podnikateľov v oblasti bazénov, sáun a welness (SAPBSW) Juraj Bakoš.

Dodanie bazéna sa môže predĺžiť až do budúceho roka

Keďže pandémia aj toto leto priniesla určité obmedzenie v pohybe a cestovaní, čoraz viac domácností si uvedomilo, že bazén na záhrade či terase vôbec nemusí byť zlý nápad. Mnohí stihli svoj nápad aj zrealizovať.

„Dodávatelia bazénov všeobecne, bez rozdielu na materiál, majú najdlhšie dodacie lehoty. Záujemcovia sa aktuálne budú musieť uspokojiť s dodaním až v budúcom roku.“
Výkonný riaditeľ Slovenskej asociácie podnikateľov v oblasti bazénov, sáun a welness Juraj Bakoš.

Podobne však rozmýšľajú nielen Slováci, ale aj mnohí ďalší, ktorých sa dotklo obmedzenie pohybu počas pandémie. „Ide o celosvetový fenomén, ktorý naplnil výrobné haly všetkých výrobcov bazénov, ale aj všetkých doplnkov a technológií potrebných na inštaláciu a prevádzku bazéna,“ potvrdzuje J. Bakoš.

Podľa jeho slov sa vlna silného dopytu po bazénoch zdvihla s prvým lockdownom a pokračuje ďalej. Svedčí o tom aj množstvo objednávok a realizácií ich výrobcov a záhradníkov, ktorí majú svoje kalendáre vybookované až do budúceho roka.

Záujem o ne rastie aj vo svete
V Spojených štátoch je napríklad viac ako 10,4 milióna domácich bazénov, pričom rekord v počte bazénov na obyvateľa drží Nový Zéland, kde sa nachádza 65-tisíc domácich bazénov a 125-tisíc verejných

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa