Michael Jordan sa stal najbohatším basketbalovým hráčom histórie. Hodnota jeho majetku sa totiž odhaduje na 3,5 miliardy dolárov, informoval Bloomberg. K tejto méte mu pomohli niekoľkoročné spolupráce so svetovými značkami, ale, ako sa ukázalo, aj rozumne investované peniaze.

Člen siene slávy ukončil svoju profesionálnu kariéru v roku 2003 v tíme Washington Wizards. Všetci si ho však budú pamätať ako ikonu tímu Chicago Bulls, ktorému pomohol k šiestim titulom.

Cieľ nevyšiel

Najúspešnejší basketbalista všetkých čias kúpil v roku 2010 väčšinový podiel v basketbalovom tíme Charlotte Bobcats za 275 miliónov dolárov. Teraz už premenovaný klub Charlotte Hornets predal za tri miliardy dolárov, pričom podľa informácií portálu Bloomberg si v ňom ponechá menej ako päť percent. Jordan tak z celej transakcie zinkasuje viac ako dve miliardy dolárov, informuje ESPN.

Jordan kupoval svoj podiel s cieľom spraviť z Chartlotte konkurencieschopný tím, ktorý si bude môcť merať sily s tými najlepšími v lige. To sa mu však nikdy nepodarilo, nakoľko klub ani raz nevyhral titul a jeho najlepšie umiestnenie vo východnej konferencii predstavovalo šieste miesto. Aj tento fakt mohol byť údajne za tým, že sa svoj podiel nakoniec rozhodol predať.

Menšinový podiel v klube kúpili v roku 2019 investori Gabe Plotkin a Daniel Sundheim. Už vtedy sa začalo hovoriť, že sa pripravuje „pôda“ na odpredaj klubu. Po 13 rokoch sa tak majoritný podiel M. Jordana skutočne presunie do skupiny, v čele ktorej stojí G. Plotkin, ako aj ďalší investor Rick Schnall, ktorý navyše vlastní menšinový podiel aj v ďalšom klube NBA. Tým je Atlanta Hawks.

Rada od mamy

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa