Firma Gevorkyan, ktorá patrí viacnásobnému finalistovi ankety EY Podnikateľ roka Arturovi Gevorkyanovi, mieri podľa najnovších informácií na pražskú burzu.

Slovenská spoločnosť ju chce využiť na obchodovanie a zároveň chce na rozvoj získať aspoň 30 miliónov eur. Priestor na výnosnú investíciu vidí aj napriek aktuálnej situácii a faktu, že výrobky dodáva primárne pre automobilový trh.

Desatina firmy

Arménsky podnikateľ Artur Gevorkyan je so svojou spoločnosťou na Slovensku už etablovaným výrobcom. Špecializuje sa na produkciu súčiastok na mieru zo zmesí kovových práškov.

Tie sa lisujú alebo vstrekujú do foriem a následne sa zapekajú pri vysokých teplotách. Výhoda je, že pri výrobe, na rozdiel od klasického obrábania, nevzniká takmer žiadny odpad. S touto technológiou sa A. Gevorkyan stal priekopníkom na slovenskom a východoeurópskom trhu.

V súčasnosti chce firmu rozvíjať ďalej, s čím mu pomôžu aj peniaze súkromných investorov, ktoré získa prostredníctvom úpisu na burze. Na tento účel chce firma využiť pražskú burzu a lokálny obchodný trh Start. A. Gevorkyan, pôvodom Armén, vlastní v spoločnosti 93 percent, zvyšný podiel vlastnia fondy spoločnosti  BHS Private Equity Fund a Európsky investičný fond.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa